Ўзбекистон Президенти «Euronews» директорлар кенгаши раиси Педро Варгасни қабул қилди
Тошкент инвестиция форуми доирасида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев «Euronews» медиа холдинги директорлар кенгаши раиси Педро Варгасни қабул қилди.
Ушбу етакчи компания билан ҳамкорликни ривожлантириш, жумладан, «Euronews»нинг кенг аудиториясини Ўзбекистоннинг бой маданий-тарихий мероси, мамлакатда рўй бераётган муҳим сиёсий-иқтисодий жараёнлар, шунингдек, унинг инвестицион ва туризм салоҳияти тўғрисида хабардор қилиш масалалари кўриб чиқилди.
Давлатимиз раҳбари қўшма ахборот лойиҳаларини амалга ошириш ва профессионал кадрлар тайёрлаш борасидаги фаол саъй-ҳаракатларни, шунингдек, «Euronews» Тошкент шаҳрида ўз офисини очишни режалаштираётганини олқишлади.
«Euronews Academy» дастури доирасида ўзбекистонлик журналистларни илғор профессионал стандартлар асосида ўқитиш режалари қўллаб-қувватланди.
Барча истиқболли йўналишлар бўйича тизимли ишларни ташкил этиш мақсадида қўшма «йўл харитаси»ни тайёрлашга келишиб олинди.

Президент Узбекистана принял председателя совета директоров «Euronews» Педро Варгаса
В рамках программы Ташкентского инвестиционного форума Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял председателя совета директоров медиа-холдинга «Euronews» Педро Варгаса.
Были рассмотрены вопросы развития сотрудничества с этой ведущей компанией, в том числе в области повышения осведомленности широкой аудитории «Euronews» о богатом культурно-историческом наследии Узбекистана, происходящих важных политико-экономических процессах в стране, а также ее инвестиционном и туристическом потенциале.
Глава нашего государства приветствовал активную работу по реализации совместных информационных проектов и подготовке профессиональных кадров, а также планы «Euronews» по открытию своего офиса в городе Ташкенте.
Поддержаны планы по обучению узбекских журналистов на основе передовых профессиональных стандартов по программе «Euronews Academy».
В целях организации системной работы по всем перспективным направлениям достигнута договоренность о подготовке совместной «дорожной карты».