Ўзбекистон Президенти Қозоғистонга ташрифини якунлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Қозоғистон Республикасига амалий ташрифи якунланди.
Бугун «Марказий Осиё – Италия» саммити доирасида бўлиб ўтган тадбирларда Президентимиз минтақа мамлакатлари ва Италия ўртасидаги кўп қиррали амалий ҳамкорликни янада кенгайтириш бўйича муҳим таклиф ва ташаббусларни илгари сурди. Тадбир якунида Қўшма баёнот қабул қилинди.
Аэропортда давлатимиз раҳбарини Қозоғистон Республикаси Бош вазири ўринбосари – миллий иқтисодиёт вазири Серик Жумангарин ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди. Президентимиз Тошкентга жўнаб кетди.

Президент Узбекистана завершил визит в Казахстан
Программа рабочего визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Республику Казахстан завершилась.
На мероприятиях, состоявшихся сегодня в рамках саммита «Центральная Азия – Италия», Президент выступил с важными предложениями и инициативами по дальнейшему наращиванию многопланового практического взаимодействия между странами региона и Италией. По итогам мероприятия принято Совместное заявление.
В аэропорту главу нашего государства проводил заместитель Премьер-министра – министр национальной экономики Республики Казахстан Серик Жумангарин и другие официальные лица. Лидер Узбекистана отбыл в город Ташкент.