«Kuwait Investment Company» компанияси бошқарувчи директори билан учрашув бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ўзига ажратилган қароргоҳда «Kuwait Investment Company» компанияси бош ижрочи директори Фавоз ал-Аҳмадни қабул қилди.
Асосий акциядори Кувайт инвестиция агентлиги бўлган компания 1961 йилда ташкил этилган. Активларни бошқариш, инвестицион банкинг, хусусий бизнес лойиҳаларини қўллаб-қувватлаш билан шуғулланади.
Таълим, инфратузилма, агросаноат, сунъий интеллект технологияларини жорий қилиш соҳаларида қўшма лойиҳаларни амалга ошириш қўллаб-қувватланди.

Состоялась встреча с управляющим директором компании «Kuwait Investment Company»
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял в своей резиденции главного исполнительного директора компании «Kuwait Investment Company» Фаваза аль-Ахмада.
Инвестиционная компания, основным акционером которой является Кувейтское инвестиционное агентство, создана в 1961 году. Осуществляет управление активами, инвестиционный банкинг, поддержку проектов частного бизнеса.
Поддержана реализация совместных проектов в сфере образования, инфраструктуры, агропромышленного сектора, внедрения технологий искусственного интеллекта.