Ўзбекистон Президенти «Agility Logistics» компанияси раисини қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Ал-Кувайт шаҳрида «Agility Logistics» компанияси раиси Хенади ал-Солиҳ билан учрашув ўтказди.
1979 йилда ташкил этилган трансмиллий логистика компанияси бу соҳада дунёнинг энг йирик корхоналаридан бўлиб, 70 дан ортиқ мамлакатда фаолият юритмоқда. Авиация хизматлари, саноат омборлари, логистика парклари, хизматларни рақамлаштириш каби йўналишларда иш олиб бормоқда.
Учрашувда Кўрфаз мамлакатларига қишлоқ хўжалиги маҳсулотларини самарали етказиб бериш учун Ўзбекистонда қўшма логистика марказини ташкил этиш бўйича истиқболли лойиҳага алоҳида эътибор қаратилди.

Президент Узбекистана принял председателя компании «Agility Logistics»
В городе Эль-Кувейте состоялась встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с председателем компании «Agility Logistics» Хенади аль-Салех.
Транснациональная логистическая компания, основанная в 1979 году, является одной из крупнейших в мире и осуществляет деятельность в более чем 70 странах мира. Работает в таких направлениях, как авиационные услуги, индустриальные склады, логистические парки, цифровизация услуг.
В ходе встречи особое внимание было уделено перспективному проекту создания совместного логистического центра в Узбекистане для эффективной доставки сельскохозяйственной продукции в страны Залива.