Маҳаллий корхона муҳим ижтимоий лойиҳага ҳисса қўшмоқда
Мамлакатимизда амалга оширилаётган ижтимоий дастурларда ичимлик суви ва оқова тармоқлари таъминотига алоҳида эътибор қаратилмоқда. Бу масала тез ривожланаётган Тошкент вилояти шаҳаралари учун ҳам долзарб.
Хусусан, “Тошкент вилояти ичимлик суви ва оқова сув тизимларини реконструкция қилиш ва қуриш” лойиҳасининг 3-босқичи доирасида Чирчиқ, Олмалиқ, Ангрен ва Бекободдаги иншоотлар реконструкция қилинмоқда.
“Mesal Water Technologies” корхонасида шу каби сув тозалаш иншоотлари учун ўттиздан ортиқ махсус қурилма ва ускуналар ишлаб чиқарилмоқда.
Лойиҳага 1,7 миллион доллар маблағ йўналтирилиб, Хитой, Германия ва Туркиядан келтирилган энергия тежамкор технологиялар ўрнатилган. Корхона халқаро сертификатларга эга. 50 киши иш билан таъминланган.
Бундай корхоналар фаолиятининг кенгайиши аҳоли фаровонлиги ва саломатлигига ҳисса қўшиши таъкидланди.

Местное предприятие вносит вклад в важный социальный проект
В социальных программах, реализуемых в нашей стране, особое внимание уделяется обеспечению питьевой водой и канализационными сетями. Этот вопрос актуален и для быстро развивающихся городов Ташкентской области.
В частности, в рамках третьего этапа проекта «Реконструкция и строительство систем питьевого водоснабжения и канализации Ташкентской области» реконструируются сооружения в Чирчике, Алмалыке, Ангрене и Бекабаде.
В проект инвестировано 1,7 миллиона долларов, внедрены энергосберегающие технологии из Китая, Германии и Турции. Предприятие имеет международные сертификаты. Обеспечено работой 50 человек.
Было отмечено, что расширение деятельности таких предприятий будет способствовать благополучию и здоровью населения.