Давлат раҳбарлари қўшма концертда иштирок этдилар
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ва Озарбайжон Президенти Илҳом Алиев рафиқалари билан биргаликда икки мамлакат санъат усталарининг концертида иштирок этдилар.
Ўзбек ва озарбайжон халқларини умумий тарихий илдизлар, ягона дин, ўхшаш маданият ва урф-одатлар боғлаб туради.
Президентларнинг иродаси ва саъй-ҳаракатлари туфайли халқларимиз янада яқинлашди, давлатлараро муносабатлар иттифоқчилик даражасига кўтарилди.
Ўзбекистонда ҳам, Озарбайжонда ҳам икки мамлакат маданият арбобларининг ижодига катта ҳурмат ва меҳр билан қарашади. Президентлар фармони билан, афсонавий хонандалар Фаррух Зокиров ва Пўлат Булбул ўғлига «халқ артисти» фахрий унвонлари берилди.
Концерт ўзбек ва озарбайжон халқларининг кўп асрлик дўстлиги, уйғун анъана ва қадриятларини яна бир бор намоён этди.
Истеъдодли санъаткорлар ижросидаги куй-қўшиқларда маданиятларимизнинг бойлиги ва ранг-баранглиги, шу билан бирга, муштараклиги ва ўзига хослиги мужассам бўлди.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев и Президент Азербайджана Ильхам Алиев вместе с супругами приняли участие в совместном концерте мастеров искусств двух стран.
Узбекский и азербайджанский народы связывают общие исторические корни, одна религия, схожие культура и традиции.
Благодаря воле и усилиям глав государств наши народы стали ещё ближе, а межгосударственные отношения вышли на уровень союзничества.
Как в Узбекистане, так и в Азербайджане с большим уважением и любовью относятся к творчеству деятелей культуры двух стран. Решениями Президентов легендарные певцы Фаррух Закиров и Полад Бюльбюль оглы были удостоены почётного звания Народных артистов.
Совместный концерт стал очередным воплощением этой многовековой дружбы, тесного переплетения традиций и ценностей узбекского и азербайджанского народов.
В песнях и музыке в исполнении талантливых артистов воплотились богатство, разнообразие и вместе с тем общность и самобытность наших культур.