Давлатимиз раҳбари Ўзбекистон билан Россия ўртасидаги парламентлараро алоқалар ривожланаётганини қайд этди
7 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Россия Федерацияси Федерал Мажлиси Федерация Кенгаши Раиси Валентина Матвиенко билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Суҳбат аввалида давлатимиз раҳбари Валентина Матвиенкони таваллуд куни билан самимий қутлаб, унга мустаҳкам соғлик, бахт-саодат ва катта муваффақиятлар тилади.
Ўзбекистон билан Россия ўртасидаги кенг қамровли стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини мустаҳкамлаш, олий даражадаги келишувларни амалга оширишга икки мамлакат парламентлари фаол ҳисса қўшаётгани алоҳида мамнуният билан қайд этилди.
Мулоқот якунида парламентлараро ҳамкорликни, шу жумладан халқаро ва минтақавий ташкилотлар доирасида янада ривожлантириш муҳим экани таъкидланди.

Президент Узбекистана отметил развитие узбекско-российских межпарламентских связей
7 апреля состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко.
В начале беседы глава нашего государства сердечно поздравил Валентину Матвиенко с днем рождения, искренне пожелав ей доброго здоровья, благополучия и больших успехов.
С особым удовлетворением отмечены активная роль парламентов двух стран в расширении и укреплении узбекско-российских отношений всеобъемлющего стратегического партнерства и союзничества, реализацию договоренностей на высшем уровне.
В завершение разговора была подчеркнута важность дальнейшего развития межпарламентского взаимодействия, в том числе в рамках международных и региональных организаций.