Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенко Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳамроҳлигида Тошкент шаҳридаги Технопаркка ташриф буюрди.
Олий мартабали меҳмон эътиборига Технопарк корхоналарида ишлаб чиқарилаётган маиший техника, электрон ҳисоблагичлар, лифт ва эскалаторлар, насослар, саноат қозонхоналари, совитиш тизимлари каби кенг турдаги юқори технологик маҳсулотлар тақдим этилди.
Давлатимиз раҳбарининг ташаббуси билан ташкил этилган саноат мажмуасида умумий қиймати 365 миллион долларлик 17 та ишлаб чиқариш қуввати жойлаштирилган. Жорий йилда бу ерда логистика маркази иш бошлайди.
Маҳсулотлар хорижий брендлар остида ва улар назоратида ишлаб чиқарилмоқда, ички ва хорижий бозорларда уларга талаб юқори. Товарлар дунёнинг 10 та мамлакатига экспорт қилинмоқда.

Президенты ознакомились с деятельностью Технопарка
Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко в сопровождении Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева посетили Технопарк в городе Ташкенте.
Вниманию высокого гостя была представлена широкая номенклатура высокотехнологичной продукции, производимой на предприятиях Технопарка: бытовая техника, электронные счётчики, лифты и эскалаторы, насосы, промышленные котлы, системы охлаждения и другие.
Товары выпускаются под зарубежными брендами и под их контролем, пользуются высоким спросом на внутреннем и зарубежных рынках. Производимая продукция экспортируется в 10 стран мира.