Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining 50 yilligi munosabati bilan bir guruh xodimlarni mukofotlash to‘g‘risida
Mamlakatimizda sog‘liqni saqlash tizimini rivojlantirish, aholiga tibbiy xizmat ko‘rsatish sifatini oshirish, xususan, onalar va bolalar salomatligini ishonchli muhofaza qilish orqali milliy genofondni asrash va mustahkamlash borasidagi ko‘p yillik samarali mehnati, sohada islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, zamonaviy diagnostika va davolash usullarini amaliyotga keng tatbiq etishga qo‘shgan munosib hissasi, yuksak bilim va professional mahoratga ega bo‘lgan kadrlarni tayyorlash yo‘lidagi katta xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:
Nadirxanova Natalya Suratovna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktori
Lyubchich Adelina Semyonovna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining faxriy shifokori
Baltabayeva Zulfiya Sabirovna – Qo‘ng‘irot tumani tibbiyot birlashmasining tug‘uruq bo‘limi mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Kim Yen-Din – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining anesteziologiya va reanimatsiya bo‘limi mudiri
Raxmanov Uzganbay Mansurovich – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining ginekologiya qabuli bo‘limi akusher-ginekologi
Frenkel Rimma Arkadevna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining homiladorlar patologiyasi bo‘limi akusher-ginekologi
Chernova Natalya Ivanovna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining ginekologiya bo‘limi hamshirasi
Adilova Gulnara Mirzayevna – Nurafshon shahri tibbiyot birlashmasining tug‘uruq bo‘limi akusher-ginekologi, Toshkent viloyati
Neulibina Natalya Sergeyevna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining «Oila va nikoh» maslahatxonasi pediatri
Salixodjayeva Gulnora Romanovna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining patologoanatomiya bo‘limi mudiri
Sidikova Larisa Dmitriyevna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining endovizual laparoskopik ginekologiya bo‘limi akusher-ginekologi
Chalova Aysultan Djumaniyazovna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining tug‘uruq bo‘limi katta doyasi
Shomirov Abduxamid Qo‘chqarovich – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining ginekologiya bo‘limi akusher-ginekologi
Isamuxamedov Baxtiyar Karimberdiyevich – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining «Oila va nikoh» maslahatxonasi terapevti
Nafikova Gulnora Arshadovna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining tug‘uruq bo‘limi doyasi
Nurmatova Muxabbat Ilyasovna – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining akusherlik qabuli bo‘limi akusher-ginekologi
Yusupbayev Rustem Bazarbayevich – Respublika ixtisoslashtirilgan ona va bola salomatligi ilmiy-amaliy tibbiyot markazining fetal tibbiyot bo‘limi mudiri

О награждении группы работников в связи с 50-летием Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
За многолетний плодотворный труд по развитию системы здравоохранения страны, повышению качества медицинского обслуживания населения, сохранению и укреплению генофонда нации путем надежной охраны здоровья матерей и детей, достойный вклад в успешную реализацию реформ в сфере, широкое внедрение в практику современных методов диагностики и лечения, а также за большие заслуги в подготовке кадров с высоким профессиональным мастерством и знаниями наградить:
Надирхановой Наталье Суратовне — директору Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Любчич Аделину Семёновну — почетного врача Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Балтабаеву Зулфию Сабировну — заведующую родильным отделением Кунградского районного медицинского объединения, Республика Каракалпакстан
Кима Ен-Дина — заведующего отделением анестезиологии и реанимации Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Рахманова Узганбая Мансуровича — акушера-гинеколога отделения гинекологического приемного покоя Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Френкель Римму Аркадьевну — акушера-гинеколога отделения патологии беременных Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Чернову Наталью Ивановну — медсестру гинекологического отделения Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Адилову Гулнару Мирзаевну — акушера-гинеколога родильного отделения Нурафшанского городского медицинского объединения, Ташкентская область
Неулибину Наталью Сергеевну — педиатра консультативного отделения «Семья и брак» Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Салиходжаеву Гулнору Романовну — заведующую патологоанатомическим отделением Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Сидикову Ларису Дмитриевну — акушера-гинеколога отделения эндовизуальной лапароскопической гинекологии Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Чалову Айсултан Джуманиязовну — старшую акушерку родильного отделения Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Шомирова Абдухамида Кучкаровича — акушера-гинеколога гинекологического отделения Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Исамухамедова Бахтияра Каримбердиевича — терапевта консультативного отделения «Семья и брак» Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Нафикову Гулнору Аршадовну — акушерку родильного отделения Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Нурматову Мухаббат Илясовну — акушера-гинеколога отделения акушерского приемного покоя Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка
Юсупбаева Рустема Базарбаевича — заведующего отделением фетальной медицины Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра здоровья матери и ребенка