«Zakovat» intellektual o‘yini faol ishtirokchilaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida
Mamlakatimizda o‘sib kelayotgan yangi avlod vakillariga har tomonlama e’tibor va g‘amxo‘rlik ko‘rsatish, ularning ezgu intilishlarini qo‘llab-quvvatlash va rag‘batlantirish, mustaqil fikrlaydigan, zukko va keng dunyoqarashga ega bo‘lgan o‘g‘il-qizlarni tarbiyalash borasidagi ishlarga davlat siyosatining eng muhim va ustuvor yo‘nalishi sifatida alohida ahamiyat berilmoqda.
bugungi kunda Yangi O‘zbekiston yoshlari o‘z kuch va imkoniyatlarini ulkan yutuq va marralarga erishish yo‘lida safarbar etib, Vatanimiz taraqqiyotini yuksaltirish, Uchinchi Renessans poydevorini yaratish borasida yuksak azmu shijoatini yaqqol namoyon etmoqda.
O‘zining yuqori intellektual salohiyati, iqtidor va izlanuvchanligi, tashabbuskorligi va yetakchiligi bilan yoshlarni chuqur bilim olishga, ilm-fan sirlarini egallashga undab kelayotgani, ular o‘rtasida sog‘lom ilmiy-ma’rifiy raqobat muhitini shakllantirish, kitobxonlikni targ‘ib qilish va rivojlantirish, buyuk ajdodlarimizga munosib bo‘lgan barkamol avlodni voyaga yetkazishda farzandlarimizga alohida o‘rnak va namuna bo‘layotgani, «Zakovat» intellektual klubining qizg‘in va murosasiz bahslarida muvaffaqiyatli ishtirok etib, g‘oliblikni qo‘lga kiritgani hamda professional bilimdonlar safini kengaytirishga katta hissa qo‘shayotgani uchun quyidagilar mukofotlansin:
Abdullayev Abdurasul Muminovich «Zakovat» intellektual klubi» nodavlat notijorat tashkiloti direktori
Jumanov Behzod Tursunbayevich Gurlan tumanidagi 10-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Xodjayev Navruz Azamatovich Urganch shahridagi yakka tartibdagi tadbirkor, Xorazm viloyati
Xodjayev Feruzbek Kaxramon o‘g‘li «Ishonch» do‘konlar tarmog‘ining Xiva filiali boshqaruvchisi, Xorazm viloyati
Matkarimov Azamat Xurmatovich Xiva shahridagi Prezident maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati
Tajiyev Jamoladdin Nurlayevich Xiva shahridagi yakka tartibdagi tadbirkor, Xorazm viloyati
Hasanov Shodlik Bekpo‘latovich Xorazm Ma’mun akademiyasi raisining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Xorazm viloyati

О награждении группы активных участников интеллектуальной игры «Заковат»
В нашей стране уделяется особое внимание всесторонней заботе о молодежи, поддержке и стимулированию ее благих устремлений, воспитанию юношей и девушек, обладающих независимым мышлением и широким мировоззрением, как самому важному и приоритетному направлению государственной политики.
Сегодня молодежь Нового Узбекистана мобилизует свои силы и возможности на пути к достижению огромных успехов и результатов, демонстрирует высокую энергию и смелость в обеспечении прогресса Родины, создании фундамента Третьего Ренессанса.
За высокий интеллектуальный потенциал, способности и искания, инициативность и лидерство, приобщение молодых людей к овладению глубокими знаниями и секретами науки, формирование среди них здоровой научной и просветительской конкуренции, пропаганду и развитие культуры чтения, воспитание гармонично развитого поколения достойным наших великих предков, яркий пример для наших детей, успешное участие в горячих и непримиримых дискуссиях интеллектуального клуба «Заковат», достижение побед, а также большой вклад в расширение рядов профессиональных знатоков присвоить почетное звание, наградить медалями:
Абдуллаеву Абдурасулу Муминовичу директору негосударственной некоммерческой организации «Интеллектуальный клуб «Заковат»
Жуманова Бехзода Турсунбаевича учителя истории средней общеобразовательной школы № 10 Гурленского района, Хорезмская область
Ходжаева Навруза Азаматовича индивидуального предпринимателя города Ургенча, Хорезмская область
Ходжаева Ферузбека Кахрамон угли управляющего Хивинским филиалом сети магазинов «Ишонч», Хорезмская область
Маткаримова Азамата Хурматовича учителя информатики Президентской школы в городе Хиве, Хорезмская область
Тажиева Жамоладдина Нурлаевича индивидуального предпринимателя города Хивы, Хорезмская область
Хасанова Шодлика Бекпулатовича заместителя председателя по научной работе Хорезмской Академии Маъмуна, Хорезмская область