Mamlakatimizda xotin-qizlarni e’zozlash, ularning ezgu orzu-intilishlarini qo‘llab-quvvatlash hamda o‘zining iqtidori, muhim g‘oya va tashabbuslari, ibratli amaliy ishlari va erishgan yutuqlari bilan yoshlarga o‘rnak bo‘lib kelayotgan, ijtimoiy-iqtisodiy hayotimizdagi o‘zgarishlar jarayonida faol ishtirok etib, Vatanimiz ravnaqi yo‘lida bor kuch-g‘ayrati, zamonaviy bilim va malakasi, ma’naviy-intellektual salohiyatini namoyon etayotgan qizlarimizni munosib rag‘batlantirish maqsadida:
1. Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi huzuridagi Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti komissiyasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahrining iqtidorli qizlarini a’lo xulqi, noyob iste’dodi, zukkoligi, tashabbuskorligi, o‘qishdagi muvaffaqiyatlari hamda ta’lim, fan, adabiyot, madaniyat, san’at, sport, axborot texnologiyalari sohalarida va jamoatchilik faoliyatida erishgan alohida yutuqlari uchun Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlash to‘g‘risidagi takliflari ilovadagi ro‘yxatga muvofiq ma’qullansin.
2. Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlanganlarga 8 mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan o‘tkaziladigan bayram tantanalarida sovrindorlik diplomlari va ko‘krak nishonlari topshirilsin.
5. Mazkur qarorning bajarilishini nazorat qilish O‘zbekiston Respublikasining Bosh vaziri A.Aripov va O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisi G‘.Mirzayev zimmasiga yuklansin.
Turemuratova Biybinaz Kenesbay qizi – Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Nukus filiali kompyuter injiniringi mutaxassisligi bo‘yicha 1-bosqich magistranti (Qoraqalpog‘iston Respublikasi)
Ibragimova Shaxzoda Alisher qizi – Olimpiya va milliy sport turlari bo‘yicha Nukus oliy sport mahorati maktabining badiiy gimnastika bo‘yicha murabbiysi (Qoraqalpog‘iston Respublikasi)
Sotvoldiyeva Moxinur Xazratullo qizi – O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining adabiyot nazariyasi ixtisosligi bo‘yicha tayanch doktoranti (Andijon viloyati)
Usmonova Dilshoda Egamberdi qizi – Andijon davlat pedagogika institutining jismoniy madaniyat fakulteti 2-bosqich talabasi
Ruxillayeva Nilufar Shukrullo qizi – O‘zbekiston Milliy universitetining xorijiy filologiya fakulteti 3-bosqich talabasi (Buxoro viloyati)
Bahronova Dilshoda Tohirovna – Buxoro davlat tibbiyot institutining tibbiyot fakulteti 6-bosqich talabasi
Ortiqova E’zoza Nodir qizi – Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining xalqaro iqtisodiyot va menejment mutaxassisligi bo‘yicha 1-bosqich magistranti (Jizzax viloyati)
Abdurazoqova Mehribon Jaloliddin qizi – Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumanidagi 8-bolalar musiqa va san’at maktabining fortepiano sinfi o‘qituvchisi
Sheraliyeva Jasmina Erkin qizi – Guliston davlat universitetining san’atshunoslik fakulteti 1-bosqich talabasi (Qashqadaryo viloyati)
Mahammadrizoyeva Madinabonu Mahammadriza qizi – Xalqaro qishloq xo‘jaligi universitetining qishloq xo‘jaligi fakulteti 3-bosqich talabasi (Qashqadaryo viloyati)
Yo‘ldosheva Ummatoy To‘lqinovna – «Yangi O‘zbekiston» universitetining sanoat boshqaruvi mutaxassisligi bo‘yicha 1-bosqich magistranti (Navoiy viloyati)
Abdullayeva Saida Ravshan qizi – Toshkent tibbiyot akademiyasining davolash fakulteti 1-bosqich talabasi (Navoiy viloyati)
Olimjonova Aqidaxon Anvarjon qizi – Namangan viloyati Namangan ixtisoslashtirilgan san’at maktabining 11-sinf o‘quvchisi
To‘ychiyeva Dilafruz Nu’monjon qizi – Qo‘qon davlat pedagogika institutining o‘zbek tili va adabiyoti fakulteti 3-bosqich talabasi (Namangan viloyati)
Anorova Gulhayo Zokir qizi – Samarqand viloyati Samarqand shahridagi «Vatanparvar» mahalla fuqarolar yig‘ini kompleks ijtimoiy xizmat ko‘rsatuvchi xodimi
Xamdamova Afro‘za Akbarovna – Samarqand viloyati Samarqand shahridagi 42-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 9-sinf o‘quvchisi
Abdusalamova Zanjiloy Farxod qizi – O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining xalqaro jurnalistika fakulteti 3-bosqich talabasi (Sirdaryo viloyati)
G‘aniyeva Maftuna Abduaziz qizi – Guliston davlat universitetining ta’lim-tarbiya nazariyasi va metodikasi ixtisosligi bo‘yicha tayanch doktoranti (Sirdaryo viloyati)
Abdusaidova Gulruxsorabegim Komiljon qizi – Toshkent davlat yuridik universitetining jinoiy odil sudlov fakulteti 4-bosqich talabasi (Surxondaryo viloyati)
Zaripova Rushana Robertovna – Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universitetining o‘zbek adabiyoti ixtisosligi bo‘yicha tayanch doktoranti (Surxondaryo viloyati)
Anvarova Naima Anvar qizi – Toshkent viloyati Chinoz tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi
Uralova Oysha Abduraim qizi – Toshkent viloyati Angren shahridagi «Yangiobod kelajak sari» oilaviy korxonasi rahbari
Abdurasulova Dilnoza Botirali qizi – Toshkent axborot texnologiyalari universitetining Farg‘ona filiali dasturiy injiniring kafedrasi assistenti
Saynazarova Layloxon Odiljon qizi – Farg‘ona viloyati Quvasoy shahar madaniyat bo‘limi to‘garak rahbari
Kamalova Shaxzoda Kaxramon qizi – Xorazm viloyati Urganch shahridagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-sinf o‘quvchisi
Sobirova Layloxon Arslonbek qizi – Toshkent xalqaro moliyaviy boshqaruv va texnologiyalar universitetining jismoniy tarbiya va sport mashg‘ulotlari nazariyasi va metodikasi mutaxassisligi bo‘yicha 1-bosqich magistranti (Xorazm viloyati)
Sodiqova Nasiba Majitovna – O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining teatr san’ati fakulteti 3-bosqich talabasi (Toshkent shahri)
Babeshko Alina Aleksandrovna – O‘zbekiston davlat xoreografiya akademiyasining xoreografiya kafedrasi o‘qituvchisi (Toshkent shahri)

Туремуратова Бийбиназ Кенесбай кизи — магистрант 1-го курса по специальности компьютерный инжиниринг Нукусского филиала Ташкентского университета информационных технологий (Республика Каракалпакстан)
Ибрагимова Шахзода Алишер кизи — тренер по художественной гимнастике Нукусской спортивной школы высшего мастерства по олимпийским и национальным видам спорта (Республика Каракалпакстан)
Сотволдиева Мохинур Хазратулло кизи — базовый докторант по специализации теория литературы Узбекского государственного университета мировых языков (Андижанская область)
Усмонова Дилшода Эгамберди кизи — студентка 2-го курса факультета физической культуры Андижанского государственного педагогического института
Рухиллаева Нилуфар Шукрулло кизи — студентка 3-го курса факультета зарубежной филологии Национального университета Узбекистана (Бухарская  область)
Бахронова Дилшода Тохировна — студентка 6-го курса медицинского факультета Бухарского государственного медицинского института
Ортикова Эъзоза Нодир кизи — магистрант 1-го курса по специальности международная экономика и менеджмент Университета мировой экономики и дипломатии (Джизакская область)
Абдуразокова Мехрибон Жалолиддин кизи — преподаватель класса фортепиано детской школы музыки и искусств №8 Шараф-Рашидовского района Джизакской области
Шералиева Жасмина Эркин кизи — студентка 1-го курса факультета искусствоведения Гулистанского государственного университета (Кашкадарьинская область)
Махаммадризоева Мадинабону Махаммадриза кизи — студентка 3-го курса факультета сельского хозяйства Международного сельскохозяйственного университета (Кашкадарьинская область)
Йулдошева Умматой Тулкиновна — магистрант 1-го курса по специальности промышленное управление Университета «Новый Узбекистан» (Навоийская область)
Абдуллаева Саида Равшан кизи — студентка 1-го курса лечебного факультета Ташкентской медицинской академии (Навоийская область)
Олимжонова Акидахон Анваржон кизи — ученица 11-го класса Наманганской специализированной школы искусств Наманганской области
Туйчиева Дилафруз Нуъмонжон кизи — студентка 3-го курса факультета узбекского языка и литературы Кокандского государственного педагогического института (Наманганская область)
Анорова Гулхаё Зокир кизи — работник по оказанию комплексных социальных услуг схода граждан махалли «Ватанпарвар» города Самарканда  Самаркандской области
Хамдамова Афруза Акбаровна — ученица 9-го класса средней общеобразовательной школы №42 города Самарканда Самаркандской области
Абдусаламова Занжилой Фарход кизи — студентка 3-го курса факультета международной журналистики Узбекского государственного университета мировых языков (Сырдарьинская область)
Ганиева Мафтуна Абдуазиз кизи — базовый докторант по специализации теория и методика образования и воспитания Гулистанского государственного университета (Сырдарьинская область)
Абдусаидова Гулрухсорабегим Комилжон кизи — студентка 4-го курса факультета уголовного правосудия Ташкентского государственного юридического университета (Сурхандарьинская область)
Зарипова Рушана Робертовна — базовый докторант по специализации узбекская литература Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы имени Алишера Навои (Сурхандарьинская область)
Анварова Наима Анвар кизи — учитель родного языка и литературы средней общеобразовательной школы №7 Чиназского района  Ташкентской области
Уралова Ойша Абдураим кизи — руководитель семейного предприятия «Yangiobod kelajak sari» города Ангрена Ташкентской области
Абдурасулова Дилноза Ботирали кизи — ассистент кафедры программного инжиниринга Ферганского филиала Ташкентского университета информационных технологий
Сайназарова Лайлохон Одилжон кизи — руководитель кружка отдела культуры города Кувасая Ферганской области
Камалова Шахзода Кахрамон кизи — ученица 11-го класса специализированной средней общеобразовательной школы №3 города Ургенча Хорезмской области
Собирова Лайлохон Арслонбек кизи — магистрант 1-го курса по специальности теория и методика физической культуры и занятий спортом Ташкентского международного университета финансового менеджмента и технологий (Хорезмская область)
Содиқова Насиба Мажитовна — студентка 3-го курса факультета театрального искусства Государственного института искусств и культуры Узбекистана (город Ташкент)
Бабешко Алина Александровна — преподаватель кафедры хореографии Государственной академии хореографии Узбекистана (город Ташкент)