Ichki ishlar organlari xodimlari kuni munosabati bilan bir guruh xodimlarni mukofotlash to‘g‘risida
Mamlakatimizda jamoat xavfsizligi, xalqimiz osoyishtaligini ta’minlash, tinchlik va barqarorlikni mustahkamlashga qo‘shgan munosib hissasi, jinoyatchilikka qarshi kurashish, profilaktika ishlari samaradorligini oshirish, fuqarolarning huquq va erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish borasidagi alohida xizmatlari, muqaddas qasamyodiga sodiq qolib, sharafli burchini bajarishda mardlik va jasorat namunasini ko‘rsatgani, sohada professional kadrlarni tayyorlash, yosh avlodni Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash yo‘lidagi ibratli faoliyati uchun quyidagilar mukofotlansin:
Almatov Zakirjon – O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining maslahatchisi
Mardonkulov Nodirjon Kodirjonovich (marhum) – Farg‘ona viloyati Dang‘ara tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika katta inspektori
Gorbatsevich Viktoriya Aleksandrovna – Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumani ichki ishlar boshqarmasi huzuridagi tergov bo‘limi katta tergovchisi
Murodov Jurabek Muxamadiyevich – Samarqand viloyati Oqdaryo tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari
Suyarov Sherzod Raxmatullayevich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi o‘ta muhim ishlar bo‘yicha tezkor vakili
Askarov Uktam Baxromovich – Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari – jamoat xavfsizligi xizmati boshlig‘i
Qodirov Sayidakbar Maxamatsodiqovich – Andijon viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
Qo‘shbarmoqov Ulug‘bek Sangirqulovich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Markaziy tergov hibsxonasi xodimi
Mirsadikov Dilmurod Mirxamdamovich – Toshkent shahar Uchtepa tumani bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i
Muydinova Gulnora Toshpulatovna – Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi ekspert-kriminalistika bo‘limi bosh eksperti
Sayidov Nodirbek Bahodirovich – Toshkent viloyati Olmaliq shahar ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i
Xojiyeva Marxabo Xikmatillayevna – Navoiy viloyati Navoiy shahar ichki ishlar boshqarmasi huzuridagi tergov bo‘limi katta tergovchisi
Xudayarov Nizomjon Rajabbayevich – Xorazm viloyati Xonqa tumani ichki ishlar bo‘limi profilaktika katta inspektori
Adilova Gulshod Pulatovna – Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasi tibbiyot bo‘limi bosh shifokori
Aliboyev Mamatali Hazratqulovich – Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori
Dustov Zafar Abirovich – Jizzax viloyati Arnasoy tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari
Indiaminov Farrux Nuriddinovich – Samarqand viloyati Samarqand shahar bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi 8-ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i
Kazaxbayev Malik Perdebayevich – Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi jamoat tartibini saqlash boshqarmasi patrul-post xizmati inspektori
Kuchkarov Turg‘un Raximbayevich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi boshlig‘ining o‘rinbosari – ichki ishlar organlari faoliyatini uslubiy ta’minlash markazi boshlig‘i
Qosimov Utkirbek Soibjonovich – O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi bo‘lim boshlig‘i
Niyazov Feruz Jumanazarovich – Qashqadaryo viloyati Qarshi tumani ichki ishlar bo‘limi 1-ichki ishlar bo‘linmasi boshlig‘i
Xidirov Yusufjon Ilxomjonovich – Namangan viloyati transportda xavfsizlikni ta’minlash boshqarmasi boshlig‘i

За достойный вклад в обеспечение общественной безопасности в стране, спокойствия нашего народа, укрепление мира и стабильности, особые заслуги в повышении эффективности борьбы с преступностью и профилактической работы, защите прав, свобод и законных интересов граждан, верность священной присяге, пример мужества и отваги, проявленный при исполнении почетного долга в сфере, за образцовую деятельность по подготовке профессиональных кадров, воспитанию молодого поколения в духе любви и преданности Родине присвоить почетное звание, наградить орденами и медалями:
Алматову Закиржону — советнику министра внутренних дел Республики Узбекистан
Мардонкулова Нодиржона Кодиржоновича (посмертно) — старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Дангаринского района Ферганской области
Горбацевич Викторию Александровну — старшего следователя следственного отдела при управлении внутренних дел Сырдарьинского района Сырдарьинской области
Муродова Журабека Мухамадиевича — первого заместителя начальника отдела внутренних дел Акдарьинского района Самаркандской области
Суярова Шерзода Рахматуллаевича — оперуполномоченного по особо важным делам Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Аскарова Уктама Бахромовича — заместителя начальника Управления внутренних дел Бухарской области – начальника службы общественной безопасности
Кодирова Сайидакбара Махаматсодиковича — инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Андижанской области
Кушбармокова Улугбека Сангиркуловича — сотрудника Центрального следственного изолятора Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Мирсадикова Дилмурода Мирхамдамовича — начальника Управления по координации деятельности органов внутренних дел по Учтепинскому району города Ташкента
Муйдинову Гулнору Тошпулатовну — главного эксперта экспертно-криминалистического отдела Управления внутренних дел Ферганской области
Сайидова Нодирбека Баходировича — начальника отдела внутренних дел города Алмалыка Ташкентской области
Хожиеву Мархабо Хикматиллаевну — старшего следователя следственного отдела при управлении внутренних дел города Навои Навоийской области
Худаярова Низомжона Ражаббаевича — старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Ханкинского района Хорезмской области
Адилову Гулшод Пулатовну — главного врача медицинского отдела Главного управления внутренних дел города Ташкента
Алибоева Маматали Хазраткуловича — инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Сурхандарьинской области
Дустова Зафара Абировича — заместителя начальника отдела внутренних дел Арнасайского района Джизакской области
Индиаминова Фарруха Нуриддиновича — начальника отдела внутренних дел № 8 Управления по координации деятельности органов внутренних дел по городу Самарканду Самаркандской области
Казахбаева Малика Пердебаевича — инспектора патрульно-постовой службы управления охраны общественного порядка Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Кучкарова Тургуна Рахимбаевича — заместителя начальника Академии Министерства внутренних дел Республики Узбекистан – начальника центра методического обеспечения деятельности органов внутренних дел
Косимова Уткирбека Соибжоновича — начальника отдела Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Ниязова Феруза Жуманазаровича — начальника отделения внутренних дел № 1 отдела внутренних дел Каршинского района Кашкадарьинской области
Хидирова Юсуфжона Илхомжоновича — начальника Управления обеспечения безопасности на транспорте Наманганской области