O‘zbekiston Prezidenti maslahatchi Suma Chakrabarti bilan uchrashuv o‘tkazdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 23-fevral kuni iqtisodiy taraqqiyot, samarali boshqaruv va xalqaro hamkorlik masalalari bo‘yicha maslahatchi Suma Chakrabartini qabul qildi.
Maslahatchining “O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan vazifalarning amalga oshirilishini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan faoliyatining asosiy yo‘nalishlari muhokama qilindi.
Xotin-qizlarning iqtisodiy imkoniyatlarini kengaytirish, umumta’lim muassasalari salohiyati va investorlar bilan strategik kommunikatsiyani rivojlantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Iqtisodiy islohotlar, davlat boshqaruvi, ta’lim sohalaridagi ilg‘or xalqaro tajriba va strategik rejalashtirish amaliyotini izchil joriy etish muhimligi ta’kidlandi.
Shuningdek, xalqaro maydonda mamlakatimiz investitsiya salohiyatini targ‘ib qilishni yanada kengaytirish masalasiga to‘xtalib o‘tildi.

Президент Узбекистана провел встречу с советником Сумой Чакрабарти
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 23 февраля принял советника по вопросам экономического развития, эффективного управления и международного сотрудничества Суму Чакрабарти.
Были обсуждены основные направления деятельности советника по поддержке реализации задач, определенных Стратегией «Узбекистан – 2030».
Особое внимание уделено вопросам расширения экономических возможностей женщин, развития потенциала общеобразовательных учреждений и стратегической коммуникации с инвесторами.
Отмечена важность последовательного внедрения передового зарубежного опыта в сфере экономических реформ, госуправления, образования и практики стратегического планирования.
Также затронута тема дальнейшего продвижения инвестиционного потенциала страны на международной арене.