O‘zbekiston Prezidenti Pokistonga jo‘nab ketdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Pokiston Islom Respublikasi Bosh vaziri Shahboz Sharifning taklifiga binoan 5 fevral kuni davlat tashrifi bilan ushbu mamlakatga jo‘nab ketdi.
Avval xabar qilinganidek, Islomobod shahrida oliy darajadagi muzokaralar va Strategik hamkorlik kengashining birinchi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston – Pokiston do‘stlik va strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari muhokama qilinadi.
Sammit yakunida Qo‘shma deklaratsiya va ikki tomonlama hujjatlarning salmoqli to‘plami imzolanishi rejalashtirilgan.
Davlatimiz rahbari tashrifning ishbilarmonlik dasturi doirasida qo‘shma biznes forumi va boshqa tadbirlarda ishtirok etishi ko‘zda tutilgan.

Президент Узбекистана отбыл в Пакистан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Премьер-министра Исламской Республики Пакистан Шахбаза Шарифа 5 февраля отбыл в эту страну с государственным визитом.
Как сообщалось ранее, в городе Исламабаде состоятся переговоры на высшем уровне и первое заседание Совета стратегического сотрудничества.
Будут рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления узбекско-пакистанских отношений дружбы и стратегического партнерства.
По итогам саммита планируется подписание Совместной декларации и солидного пакета двусторонних документов.
В рамках деловой программы визита предусматривается участие главы нашего государства в совместном бизнес-форуме и других мероприятиях.