O‘zbekiston Prezidentining Rossiyaga amaliy tashrifi yakunlandi
Kecha, 21 dekabr kuni O‘zbekiston yetakchisi Oliy Yevroosiyo iqtisodiy kengashining navbatdagi yig‘ilishida nutq so‘zladi.
Davlatimiz rahbariga, shuningdek, Qirg‘iziston va Tojikiston Prezidentlariga Lev Tolstoy nomidagi Xalqaro tinchlik mukofotini topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Bugun Prezidentimiz Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi davlatlari rahbarlarining norasmiy sammitida ishtirok etdi va “Ermitaj” davlat muzeyi bilan tanishdi.
Davlatimiz rahbari amaliy tashrifini yakunlab, “Pulkovo” xalqaro aeroportidan Toshkentga jo‘nab ketdi. Oliy martabali mehmonni Sankt-Peterburg shahri gubernatori Aleksandr Beglov va boshqa rasmiy shaxslar kuzatib qo‘ydi.

Мероприятия программы рабочего визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в город Санкт-Петербург завершились.
Вчера, 21 декабря лидер Узбекистана выступил на очередном заседании Высшего Евразийского экономического совета.
Состоялась церемония вручения Президенту нашей страны, а также Президентам Кыргызстана и Таджикистана Международной премии мира имени Льва Толстого.
Сегодня глава нашего государства принял участие в неформальном саммите глав государств Содружества Независимых Государств и посетил Государственный Эрмитаж.