O‘zbekiston Prezidenti Tojikistonga amaliy tashrifini yakunladi
Tashrif doirasida davlatimiz rahbari Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmon bilan muzokara o‘tkazdi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev Dushanbe shahrida o‘tgan “Markaziy Osiyo – Rossiya” formatidagi ikkinchi sammit va Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Davlat rahbarlari kengashining navbatdagi yig‘ilishida ishtirok etdi.
O‘zbekiston yetakchisi siyosiy, iqtisodiy va gumanitar sohalardagi amaliy hamkorlikni kengaytirish va ko‘p tomonlama sheriklik natijadorligini oshirishga qaratilgan qator tashabbuslarni ilgari surdi.
Tashrif dasturidagi tadbirlar yakunlangach, Dushanbe xalqaro aeroportida oliy martabali mehmonni Tojikiston Bosh vaziri Qohir Rasulzoda va boshqa rasmiy shaxslar kuzatib qo‘ydi. Davlatimiz rahbari Toshkentga jo‘nab ketdi.

Президент Узбекистана завершил рабочий визит в Таджикистан
В рамках программы пребывания в городе Душанбе глава нашего государства провел переговоры с Президентом Республики Таджикистана Эмомали Рахмоном.
Президент Шавкат Мирзиёев также принял участие во втором саммите в формате «Центральная Азия – Россия»
и очередном заседании Совета глав государств Содружества Независимых Государств.
Лидер Узбекистана выступил с рядом инициатив, направленных на расширение практического взаимодействия и повышение результативности многостороннего сотрудничества в политической, экономической и гуманитарной сферах.
По завершении мероприятий визита в международном аэропорту Душанбе высокого гостя проводили Премьер-министр Таджикистана Кохир Расулзода и другие официальные лица. Глава нашего государства отбыл в Ташкент.