O‘zbekiston Qahramoni Ahmad Narzullayev vafoti munosabati bilan hamdardlik
Mamlakatimiz qishloq xo‘jaligi sohasi og‘ir judolikka uchradi. Butun hayoti va mehnat faoliyatini qishloq xo‘jaligi rivojiga bag‘ishlagan taniqli fermer, O‘zbekiston Qahramoni Ahmad Narzullayev shu yil 1 noyabr kuni 68 yoshida vafot etdi.
A.Narzullayev 1956 yili Denov tumanida tug‘ildi. Mehnat faoliyatini tumandagi “Surxonoziqovqatsanoati” aksiyadorlik jamiyatida boshladi. Keyinchalik Toshkent politexnika institutini tamomlab, “Sharg‘un” g‘isht zavodida, Denov tumanidagi 37-mexanizatsiyalashgan ko‘chma kolonna va eksperimental ishlab chiqarish birlashmasida turli vazifalarda ishladi. 1991 yildan “Lochin” fermer xo‘jaligi rahbari sifatida fidokorona mehnat qildi.
A.Narzullayev 50 yildan ziyod davom etgan ish faoliyati mobaynida boy bilim va hayotiy tajribasini, kuch-g‘ayratini el-yurt ishiga bag‘ishladi. O‘zini yer ilmining haqiqiy bilimdoni, zamonaviy agrotexnologiyalar va xo‘jalik yuritish usullarini puxta egallagan tashkilotchi rahbar, mehnatsevar, kamtarin va vatanparvar inson sifatida namoyon etib, respublikamizda qishloq xo‘jaligi sohasidagi keng ko‘lamli islohotlarni amalga oshirish, fermerlik harakatini rivojlantirishga munosib hissa qo‘shdi.
U ko‘p yillar Surxondaryo viloyati va Denov tumani xalq deputatlari kengashlarining a’zosi sifatida ushbu hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish va yuksaltirish, aholining turmush sharoitini yaxshilash, ta’lim, tibbiyot, madaniyat maskanlari qurish va obod qilish, yangi bog‘ va xiyobonlar barpo etish, yoshlarni ona yurtga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalashda jonbozlik ko‘rsatdi.
Tajribali fermer o‘nlab iqtidorli shogirdlar tayyorlab, qishloq xo‘jaligi sohasini malakali kadrlar bilan ta’minlash borasida ham ibrat namunasini ko‘rsatdi.
Ahmad Narzullayevning ko‘p yillik samarali mehnati davlatimiz tomonidan munosib taqdirlandi. U “O‘zbekiston Qahramoni” unvoni va “Mehnat shuhrati” ordeni bilan mukofotlangan edi.
Mamlakatimiz qishloq xo‘jaligi sohasining yetuk namoyandasi, mehribon ustoz, samimiy va kamtarin inson Ahmad Narzullayevning yorqin xotirasi qalbimizda hamisha saqlanib qoladi.

Соболезнования в связи с кончиной Героя Узбекистана Ахмада Нарзуллаева
Сельскохозяйственная отрасль нашей страны понесла тяжелую утрату. 1 ноября этого года в возрасте 68 лет скончался знаменитый фермер, Герой Узбекистана Ахмад Нарзуллаев, посвятивший жизнь и трудовую деятельность развитию сельского хозяйства.
А.Нарзуллаев родился в 1956 году в Денауском районе. Здесь в акционерном обществе «Сурхонозиковкатсаноати» началась его трудовая биография. Окончив Ташкентский политехнический институт, занимал разные должности на кирпичном заводе «Шаргунь», в 37-й механизированной передвижной колонне и экспериментальном производственном объединении в Денауском районе. С 1991 года самоотверженно трудился, возглавляя фермерское хозяйство «Лочин».
На протяжении более 50 лет трудовой деятельности А.Нарзуллаев все свои знания, богатый жизненный опыт, силы и энергию посвящал стране и народу. Был истинным знатоком науки земледелия, талантливым руководителем, организатором, глубоко владевшим современными агротехнологиями и методами хозяйствования, трудолюбивым, скромным человеком, любящим Родину и внесшим достойный вклад в реализацию масштабных реформ в сельском хозяйстве республики, развитие фермерского движения.
Многие годы был депутатом Сурхандарьинского областного и Денауского районного Кенгашей народных депутатов, проявил самоотверженность в обеспечении социально-экономического развития области и района, улучшения условий жизни населения, строительства и благоустройства объектов образования, медицины, культуры, возведения новых садов и парков, воспитания молодежи в духе любви и преданности Родине.
Опытный фермер подготовил десятки талантливых учеников, служа образцом в обеспечении квалифицированными кадрами сельскохозяйственной отрасли.
Многолетний плодотворный труд Ахмада Нарзуллаева по достоинству оценен нашим государством. Он был удостоен звания «Герой Узбекистана» и ордена «Меҳнат шуҳрати».
Светлая память о ведущем представителе сферы сельского хозяйства страны, заботливом наставнике, искреннем и скромном человеке Ахмаде Нарзуллаеве навсегда останется в наших сердцах.