O‘zbekiston Prezidenti Tatariston bilan ko‘p qirrali hamkorlikni yanada rivojlantirish muhimligini ta’kidladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozon shahriga tashrifning birinchi kunida Tatariston Respublikasi Raisi Rustam Minnixanov bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston hududlarining Tatariston bilan o‘zaro manfaatli va ko‘p qirrali hamkorligini yanada kuchaytirish masalalari muhokama qilindi.
So‘nggi yillarda yetakchi korxonalarning sanoat kooperatsiyasi va faol gumanitar almashinuv o‘zining amaliy natijalarini berayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.
Faol muloqotlar va o‘zaro tashriflarni davom ettirish, O‘zbekiston hududida qo‘shma iqtisodiy va sanoat zonalari faoliyatini kengaytirish yuzasidan kelishuvga erishildi.

Президент Узбекистана отметил важность дальнейшего наращивания многопланового сотрудничества с Татарстаном
В рамках программы первого дня пребывания в городе Казани Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиеев провел встречу с Раисом Республики Татарстан Рустамом Миннихановым.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего наращивания взаимовыгодного многопланового сотрудничества регионов Узбекистана с Татарстаном.
С удовлетворением отмечены практические результаты промышленной кооперации ведущих предприятий и активного гуманитарного обмена в последние годы.
Достигнута договоренность о продолжении интенсивных контактов и взаимных визитов, расширении деятельности совместных экономических и индустриальных зон на территории Узбекистана.