O‘zbekiston va Qozog‘iston Bosh vazirlarining telefon orqali muloqotiga doir
Bugun, 6 fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov Qozog‘iston Respublikasi Bosh vaziri Oljas Bektenov bilan telefon orqali muloqot o‘tkazdi.
Suhbat avvalida O‘zbekiston Bosh vaziri Oljas Bektenovni Qozog‘iston Bosh vaziri etib tasdiqlagani munosabati bilan samimiy tabrikladi.
Shuningdek, Davlatlarimiz Rahbarlari tomonidan hukumatlarimiz oldiga O‘zbekiston-Qozog‘iston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish yo‘lida qo‘yilgan muhim vazifalarni yaqin hamkorlikda amalga oshirishga umid bildirildi.
Avvalroq, O‘zbekiston Bosh vaziri qozog‘istonlik hamkasbiga ushbu lavozimga tasdiqlangani munosabati bilan tabrik maktubi yuborgan edi.

О телефонном разговоре Премьер-министров Узбекистана и Казахстана
Сегодня, 6 февраля, Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов провел телефонный разговор с Премьер-министром Республики Казахстан Олжасом Бектеновым.
В начале беседы Премьер-министр Узбекистана искренне поздравил Олжаса Бектенова с назначением на должность Премьер-министра Казахстана.
Также была выражена надежда, что в тесном взаимодействии будут реализованы важные задачи, поставленные главами двух государств перед правительствами по дальнейшему развитию узбекско-казахстанских отношений стратегического партнерства и союзничества.
Ранее Премьер-министр Узбекистана направил поздравительное письмо своему казахстанскому коллеге по случаю назначения.