Сардор Умурзоқов: Пандемия даврида автомобиль йўлларининг ҳолати ҳам панд берди
Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари, инвестициялар ва ташқи савдо вазири Сардор Умурзоқов транспорт логистикаси билан боғлиқ муаммо пандемия даврида энг…
36
Вазирлар Маҳкамаси тизимида тайинлов амалга оширилди
ТАЙИНЛОВ Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг жорий йил 14 январдаги қарорига кўра, Ахмедов Баходир Маджитович Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси Спорт ва…
40
Трампга иккинчи марта импичмент эълон қилинди
Кеча АҚШ конгресси вакиллар палатаси кўпчилик овоз билан амалдаги президент Дональд Трампга нисбатан импичмент эълон қилди. Ушбу қарорни Трампнинг ўн…
Эстония бош вазири коррупцияда айбланиб истеъфога чиқди
Эстония бош вазири Юрий Ратас сиёсий партиясига қарши коррупция айбловлари билан истеъфога чиқишини маълум қилди. Эстония давлат прокурори партия аъзолари,…
Мустақиллик ва эзгулик монументига гулчамбарлар қўйилди
Мамлакатимизда Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 29 йиллиги ва Ватан ҳимоячилари куни катта кўтаринкилик билан байрам қилинмоқда. Халқимиз учун…
70
КАРВОН ЙЎЛЛАРИГА ТУТАШ САҲРО
14 январ Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил топганлигининг 29 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан Шимоли-ғарбий ҳарбий…
Тоғамнинг машинасини ишончномасиз бошқаришим мумкинми?
– Йўқ, мумкин эмас. Транспорт воситасини эгасининг қуйидаги қариндошлари ишончномасиз бошқариши мумкин: ота-онаси; эри (хотини); болалари; ака-укалари; опа-сингиллари. Ушбу яқин…
42
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 29 йиллиги ва Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан байрам табриги
Ҳурматли аскар ва сержантлар, офицер ва генераллар! Қуролли Кучларимиз фахрийлари! Муҳтарам ватандошлар! Аввало, сиз, азизларни, сизлар орқали бутун халқимизни Ўзбекистон…
78
IFFHS. Сўнгги 10 йилликнинг энг яхши ҳакамлари рейтинги эълон қилинди, рўйхатда Эрматов ҳам бор
Халқаро футбол тарихи ва статистикаси федерацияси (IFFHS) талқини бўйича 2011-2020 йиллар оралиғидаги энг яхши реферилар рўйхати тузилди. IFFHS ҳакамларнинг ҳар…
39
Чегарачилар
Фотоэтюд Бошлари тоғлардай мағрур полвонлар, Боқса кўзларидан нурлар сочилар. Улар пойидадур ер-у осмонлар, Довюрак, юртсевар чегарачилар. Дерлар иймондандур…
43
Об-ҳаво: ҳарорат 20 даражагача илиқ бўлади
Республика Гидрометеорология марказининг хабар беришича, 15 январь куни Тошкентда ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик бўлмайди. Кечаси ва эрталаб туман тушиши…
Шерзод Ҳидоятов уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш вазири лавозимига тасдиқланди
Бугун, 2021 йил 14 январь куни Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди. Унда депутатлар томонидан уй-жой коммунал хизмат…
Абдуқодир Тошқулов олий ва ўрта махсус таълим вазири лавозимига маъқулланди. Иномжон Маджидов ишдан кетди
Маълумки, амалдаги қонун ҳужжатларига биноан, Вазирлар Маҳкамаси аъзолари, вазирлар лавозимга тайинланишидан аввал уларнинг номзоди Олий Мажлис Қонунчилик палатасида депутатлар томонидан…
Тошкент шаҳрида “Санкт-Петербург давлат университети” филиали ташкил этилади
Президентимизнинг жорий йил 12 январдаги “Тошкент шаҳрида “Санкт-Петербург давлат университети” Федерал давлат бюджети олий таълим муассасаси филиали фаолиятини ташкил этиш…
33
Элдор ҳозирча “Ювентус”га ўтмайди
Айни кунларда “Женоа” жамоасида муваффақият қозонаётган футболчимиз Элдор Шомуродовга Италиянинг энг номдор жамоаси – “Ювентус” қизиқа бошлагани ҳақидаги хабарлар тарқалмоқда….
Мудофаа ишлари бўлими янги бинода иш бошлади
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 29 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни арафасида Элликқалъа тумани Мудофаа ишлари бўлими биноси фойдаланишга…

Абдукодир Ташкулов одобрен на должность министра высшего и среднего специального образования
Как известно, согласно действующему законодательству кандидатуры членов Кабинета Министров и министров до их назначения на должность рассматриваются депутатами Законодательной палаты…
Праздничное поздравление в связи с 29-летием образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и Днем защитников Родины
Уважаемые солдаты и сержанты, офицеры и генералы! Ветераны Вооруженных Сил! Дорогие соотечественники! Искренне, от всего сердца поздравляю вас и в…
Узбекские школьники завоевали 14 медалей на Жаутыковской олимпиаде
С 8 по 12 января в Алматы (Казахстан) в режиме онлайн прошла 17-я Международная Жаутыковская олимпиада по математике, физике,…
35
ПРОГНОЗ ПОГОДЫ НА 15 ЯНВАРЯ
По сообщениям Гидрометцентра республики в Ташкенте 15 января небольшая облачность, без осадков. Ночью и утром возможен туман. Ветер восточный 3-8…
Моя армия – моя гордость
В Ташкентском Доме фотографии состоялись выставка творческих работ на тему “Моя армия – моя гордость!” и церемония награждения победителей конкурса,…
28
Сыны Узбекистана – наша честь и гордость!
В Комитете по межнациональным отношениям и дружественным связям с зарубежными странами при Кабинете Министров Республики Узбекистан в связи с 29-летием…
Нанесен ущерб государству
Министерство энергетики и уполномоченные организации изучили состояние дел по использованию газа в теплицах и на автомобильных газонаполнительных компрессорных станциях в…
38
Визит в академию
Представители Министерства иностранных дел Республики Узбекистан, а также главы дипломатических представительств нашей страны в зарубежных странах посетили Международную исламскую академию…
ИНВЕСТИЦИОННАЯ ПРОГРАММА: реализуется 31 проект стоимостью 469 миллионов долларов
Постановление Президента «О мерах по реализации Инвестиционной программы Республики Узбекистан на 2021-2023 годы» от 28 декабря 2020 года является важным…
Рассмотрены вопросы развития машиностроительной промышленности
Президент Шавкат Мирзиёев 13 января провел совещание по вопросам трансформации машиностроительной отрасли и развития конкуренции в сфере. Данная отрасль является…