Ёшлар куни муносабати билан юртимизнинг фаол ва ташаббускор ёш авлод вакилларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
1430
Бугунги кунда янги Ўзбекистон ёшларига ҳар томонлама эътибор ва ғамхўрлик кўрсатиш мамлакатимизда олиб борилаётган давлат сиёсатининг энг муҳим ва устувор йўналишига айланмоқда. Жисмоний ва маънавий баркамол авлодни тарбиялаб вояга етказишдек умуммиллий мақсадни амалга ошириш учун давлатимиз ва жамиятимизнинг барча куч ва имкониятлари сафарбар этилмоқда.
Бу жараёнда ўз тақдири ва келажагини Ватанимиз тақдири ва истиқболи билан узвий боғлиқ ҳолда кўрадиган, шу йўлда ҳар қандай синов ва машаққатларни енгиб ўтишга, жасорат ва матонат кўрсатишга тайёр бўлган, замонавий билим ва касб-ҳунарларни чуқур эгаллаган ўғил-қизларимиз сафи тобора кенгайиб бораётганини алоҳида таъкидлаш лозим.
Ўзининг ижодий ва интеллектуал салоҳияти, танлаган касб йўналиши ва ижтимоий ҳаётда эришган муҳим натижалари билан турли соҳаларда юртимиз равнақига, унинг халқаро обрў-эътиборини юксалтиришга муносиб ҳисса қўшаётган, тенгдошларига ўрнак ва намуна бўлиб келаётган фаол ва етакчи ёшларимизни қўллаб-қувватлаш ва рағбатлантириш мақсадида қуйидагилар давлат мукофотлари билан тақдирлансин:
Саъдуллаев Алишер Зафар ўғли Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлиги директори
Абдураимов Беҳзод Абдуразакович Америка Қўшма Штатлари Миссури штатидаги Парк университети мусиқа маркази резиденти
Данияров Абатбай Сапарбаевич Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Қорақалпоғистон Республикаси бошқармаси бошлиғи
Забродина-Саттарова
Инара Наилевна
Учтепа туманидаги 2-болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг бадиий гимнастика бўйича мураббийси, Тошкент шаҳри
Каттаханова Дилнозахон
Собир қизи
Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлиги директори ўринбосари
Норматов Хуршид Абдурашидович Фарғона шаҳридаги «Uz-Segang» қўшма корхонаси таъсисчиси, Фарғона вилояти
Юдаков Александр Андреевич Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Илғор технологиялар маркази катта илмий ходими
Абдатова Шаҳноза Буриевна Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Ховос тумани 16-умумий ўрта таълим мактабидаги бошланғич ташкилоти етакчиси, Сирдарё вилояти
Абдиназаров Абдурахмон
Зокиржон ўғли
Қизириқ тумани маданият бўлими мутахассиси, бахши, Сурхондарё вилояти
Абдуразоқов
Оллоёр
Алижон ўғли
Учкўприк туманидаги «Меҳригиё» хусусий корхонасининг экспорт-импорт масалалари бўйича директори, Фарғона вилояти
Абдурахмонов Нуриддин
Улуғбекович
Хўжаобод туманидаги «Олий стандарт тех» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Андижон вилояти
Асадуллаева Висола Бехзод қизи Андижон шаҳридаги 13-умумий ўрта таълим мактаби 11-синф ўқувчиси, Андижон вилояти
Атакулова Наргиза Абдиганиевна «Олмалиқ кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг рух заводи лаборанти, Тошкент вилояти
Бахтиёр ўғли
Наманган шаҳридаги «Даштбоғ» маҳалла фуқаролар йиғини раиси, Наманган вилояти
Жовлиев Жавлонбек Ортиқович Алишер Навоий номидаги Давлат адабиёт музейининг таянч докторанти
Жолдасова Шахноза Батировна Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси ҳузуридаги Ёшлар парламенти раиси
Исламов Самандар Баходир ўғли Жиззах шаҳридаги «Самандар ширинликлари» оилавий корхонаси раҳбари, Жиззах вилояти
Ким Денис
Витальевич
Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Марказий Кенгашининг халқаро алоқалар бўлими бошлиғи
Мамадиев Фарходбек
Қобил ўғли
Андижон туманидаги «Clasika Shoes International» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Андижон вилояти
Мухторов Мардонхўжа Мухаммаджон ўғли Бувайда туманидаги шахсий томорқа ер эгаси, Фарғона вилояти
Муҳаммадюнусова Моҳистара Муҳаммадилхом қизи Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати ҳузуридаги Ёшлар парламенти раиси
Ортиқов Умиджон Тўхтасин ўғли Тошкент давлат шарқшунослик университети академик лицейининг информатика фани ўқитувчиси
Полвонов Аббосхон Саидаброрхон ўғли Поп туманидаги «Chodak nihol tex» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Наманган вилояти
Пўлатов Жаҳонгир Холбой ўғли Тошкент шаҳридаги «Cambridge» ўқув маркази бош директори
Рухиддинов
Хайрулла
Хайриддин ўғли
Паркент туманидаги 5-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси, Тошкент вилояти
Сайдуллаева
Шодиёна
Сайфулла қизи
Навоий шаҳридаги «Minor Millenium» масъулияти чекланган жамиятининг минорали кран машинисти, Навоий вилояти
Торемуратов Нзаматдиин Бегдиярович Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Бўзатов тумани бўлими бошлиғи, Қорақалпоғистон Республикаси
Ўроқова Маҳлиё Тоштемировна Пахтачи туманидаги 24-умумий ўрта таълим мактабининг 10-синф ўқувчиси, Самарқанд вилояти
Фарманов Бобур Бахромович «Ziyo Forum» илм, фан ва таълим-тарбияни ривожлантириш фонди директори
Хакимов Сардор
Анваржон ўғли
Олтиариқ туманидаги «Олтиариқ баракали» фермер хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти
Хожиев Дилшодбек Максудбек ўғли Тупроққалъа туманидаги «New Best Style» масъулияти чекланган жамиятининг ишлаб чиқариш цехи бошлиғи, Хоразм вилояти
Холбоева
Шоҳсанам
Анваржон қизи
Тошкент давлат педагогика университетининг 1-босқич магистранти
Худаёров Уйғун Холмурод ўғли Яккабоғ туманидаги «Қорабайир» отчилик мажмуаси чавандози, Қашқадарё вилояти
Чуянова Елена
Алижaн қизи
Халқаро Пресс-клуб бўлим бошлиғи
Шакиров
Саид Равшан
Собирович
Бухоро шаҳридаги «Monday Labs» масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
Шерматова Ирода Бахтиёр қизи Тошкент фармацевтика институтининг таянч докторанти
Абдуллаев Гуломжон Озодович Эркин кураш бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Абдимуродов Акмал Абдивохид ўғли Сергели туманидаги «Машҳур Тоҳир Зуҳро» хусусий уй-жой мулкдорлари ширкати электриги, Тошкент шаҳри
Абдуназаров Собир Ибрагимович Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг ахборот-таҳлил ва ижро назорати бошқармаси бошлиғи ўринбосари
Абдураззақов
Бунёдбек
Бегижон ўғли
Асака туманидаги 24-умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг 10-синф ўқувчиси, Андижон вилояти
Абжалилова Сабохатхон
Соибжон қизи
Жалақудуқ туманидаги «Ҳарир тола» масъулияти чекланган жамиятининг ипак қурти боқувчиси, Андижон вилояти
Адҳамжонов Темурбек Бахтиёр ўғли «Нажот таълим маркази» нодавлат таълим муассасаси раҳбари, Тошкент шаҳри
Артикходжаева Барнохон
Алишер қизи
Ўзбекистон Миллий университетининг таянч докторанти
Ахмедова Иродахон Шохитбековна Республика Маънавият ва маърифат марказининг Андижон вилояти бўлими бош мутахассиси
Ахмедова Нилуфар Илҳомбой қизи Республика ёшлар марказининг Хоразм вилояти бўлинмаси инклюзив таълим тўгараги раҳбари
Балтабаева Наргиза Бахадировна Қорақалпоқ давлат университетининг 1-босқич магистранти, Қорақалпоғистон Республикаси
Бердимуратов Жалгасбай
Карлибай ули
Юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Буранов Отабек Ибрагимович Ангор туманидаги «Ангор Сурхон ғурури» масъулияти чекланган жамияти комбайнчиси, Сурхондарё вилояти
Дайибекова Зайнаб Казбековна Қиличбозлик бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Жафаров Саиджамшид Рустам ўғли Бухоро давлат университетининг 4-босқич талабаси, Бухоро вилояти
Жовлиева Севинч Фахриддин қизи Яшнобод туманидаги 19-болалар мусиқа ва санъат мактабининг анъанавий хонандалик бўлими ўқувчиси, Тошкент шаҳри
Жумаев Рамозон Хасанович Шўрчи туманидаги «Ҳасан ота асаллари» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти
Жумаев Эргаш Рузимурадович Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциациясининг Туркия Республикасидаги вакили
Изатуллаев Шохрух Алишер ўғли Бекобод туманидаги «Yuksalish Premier Group» нодавлат таълим муассасаси раҳбари, Тошкент вилояти
Исломов Мажидхон Шамсиддинович Ургут туманидаги «Ургут саноат сервис» оилавий корхонаси раҳбари, Самарқанд вилояти
Қурбонов Бобур Самадулло ўғли Қарши шаҳридаги 17-умумий ўрта таълим мактабининг чақирувгача ёшларни тайёрлаш раҳбари, Қашқадарё вилояти
Қўчқоров
Фазлиддин
Эргаш ўғли
Шайхонтоҳур туманидаги «Premium Village» масъулияти чекланган жамияти архитектори, Тошкент шаҳри
Мамталиева Фотимахон
Одилжон қизи
Олтинкўл туманидаги 35-умумий ўрта таълим мактабининг она тили ва адабиёт фани ўқитувчиси, Андижон вилояти
Матниязова Гулноза Жумабой қизи Дзюдо бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Мустаева Елена Юрьевна Наманган шаҳридаги Президент мактаби директори ўринбосари, Наманган вилояти
Мусурмонов Алишер Қаҳромонович Жиззах шаҳридаги «Alitech Website Solutions» хусусий корхонаси раҳбари, Жиззах вилояти
Реимбаева Саиёра Жолдасбаевна Қўнғирот туманидаги 39-умумий ўрта таълим мактабининг информатика фани ўқитувчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Рустамов Руслан Улуғбекович Қарши туманидаги «Ruslan Media» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қашқадарё вилояти
Садуллаева Сафина Эркиновна Енгил атлетика бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Содиқов Сардор Содиқович Қарши шаҳридаги «Global Education in Karshi» нодавлат таълим муассасаси директори, Қашқадарё вилояти
Сулаймонов Соҳиб Самадович Қоровулбозор туманидаги «Buxoro Real Moto» масъулияти чекланган жамияти директори, Бухоро вилояти
Султонов Абдулазиз Абдурахим ўғли «Заковат» интеллектуал клуби нодавлат нотижорат ташкилоти мутахассиси
Сухинин Никита Викторович Юнусобод тумани электр таъминоти корхонаси электр монтёри, Тошкент шаҳри
Ташов Мизроб Махмудович Самарқанд шаҳридаги «Меъмор Ўткир Човка» масъулияти чекланган жамияти таъсисчиси, Самарқанд вилояти
Турдибекова Ситора Шавкат қизи Бокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Тўхсанов Шахрилло Ғайбулло ўғли Халқаро фрилансерлик платформалари фрилансери, Бухоро вилояти
Абдувохид
Мухиддин ўғли
Бағдод туманидаги «Бағдод замин асали» деҳқон хўжалиги бошлиғи, Фарғона вилояти
Нуриддин
Тохир ўғли
Тошкент давлат педагогика университетининг таянч докторанти
Ўктамова Нигина Жасур қизи Бокс бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоаси аъзоси
Умаров Мавсимжон Мамуржонович Олтиариқ туманидаги «Мавсум агрологистика» ишлаб чиқариш кооперативи раҳбари, Фарғона вилояти
Усенов Саламат Батирханович Конимех туманидаги «Конимех-Саржал-Қосай» масъулияти чекланган жамияти бош чўпони, Навоий вилояти
Хайдаралиев Миржалол
Махмуджон ўғли
Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетининг 1-босқич талабаси
Хакимова Шахнозахон Кахрамон қизи Олтинкўл туманидаги ҳунарманд-дўппидўз, Андижон вилояти
Хатиев Комилжан Жавлиевич Мирзачўл туманидаги деҳқон хўжалиги ишчиси, Жиззах вилояти
Холбаева Наргиза Ибадуллаевна Ўзбекистон ёшлар иттифоқининг Сирдарё вилояти Кенгаши раиси
Худайшукуров Дилмурод Холмуродович Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Жиззах вилояти бошқармаси бошлиғи
Цой Владимир Эдуардович Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги ҳузуридаги Илғор технологиялар маркази кичик илмий ходими
Шарифова
Муштарий
Ихтиёр қизи
«Tesla» компаниясининг ахборот технологияларини режалаштириш бўйича таҳлилчиси
Шодиев Аббос
Неъмат ўғли
Навоий давлат кончилик институтининг металлургия кафедраси доценти, Навоий вилояти
Юлдашев Ойбек Баходир ўғли Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Андижон вилояти бошқармаси бошлиғи

Всестороннее внимание и забота о молодежи нового Узбекистана становится сегодня самым важным и приоритетным направлением проводимой в стране государственной политики. Все силы и возможности нашего государства и общества мобилизованы на осуществление общенациональной цели по воспитанию физически и духовно развитого поколения.
Необходимо особо отметить, что все более расширяются ряды наших юношей и девушек, неразрывно связавших свою судьбу и будущее с судьбой нашей Родины, готовых отважно и стойко преодолевать любые испытания и трудности на этом пути, глубоко овладевающих современными знаниями и профессиями.
В целях поддержки и поощрения активной и передовой молодежи, которая, достигая важных успехов в избранной профессии и общественной жизни, проявляя свой творческий и интеллектуальный потенциал во всех сферах, является примером для сверстников, вносит достойный вклад в процветание нашей страны и повышение ее международного авторитета, наградить государственными наградами:
Саъдуллаева Алишера Зафар угли директора Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан
Абдураимова Бехзода Абдуразаковича резидента музыкального центра университета Парк штата Миссури Соединенных Штатов Америки
Даниярова Абатбая Сапарбаевича начальника управления Республики Каракалпакстан Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан
Забродину-Саттарову
Инару Наилевну
тренера по художественной гимнастике
детско-юношеской спортивной школы № 2 Учтепинского района, город Ташкент
Каттаханову Дилнозахон Собир кизи заместителя директора Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан
Норматова Хуршида Абдурашидовича учредителя совместного предприятия
«Uz-Segang» города Ферганы, Ферганская область
Юдакова Александра Андреевича старшего научного сотрудника Центра передовых технологий при Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан
Абдатову Шахнозу Буриевну лидера первичной организации Союза молодежи Узбекистана в средней общеобразовательной школе № 16 Хавастского района, Сырдарьинская область
Абдиназарова Абдурахмона
Зокиржон угли
специалиста отдела культуры Кызырыкского района, бахши, Сурхандарьинская область
Абдуразокова
Оллоёра
Алижон угли
директора по вопросам экспорта и импорта частного предприятия «Меҳригиё» Учкуприкского района, Ферганская область
Абдурахмонова Нуриддина
Улугбековича
руководителя общества с ограниченной ответственностью «Олий стандарт тех» Хаджаабадского района, Андижанская область
Асадуллаеву
Висолу
Бехзод кизи
ученицу 11-го класса средней общеобразовательной школы № 13 города Андижана, Андижанская область
Атакулову Наргизу Абдиганиевну лаборанта цинкового завода акционерного общества «Алмалыкский горно-металлургический комбинат», Ташкентская область
Бахтиёр угли
председателя схода граждан махалли «Даштбоғ» города Намангана, Наманганская область
Жовлиева Жавлонбека Ортиковича базового докторанта Государственного музея литературы имени Алишера Навои
Жолдасову Шахнозу Батировну председателя Молодежного парламента при Законодательной палате Олий Мажлиса Республики Узбекистан
Исламова Самандара Баходир угли руководителя семейного предприятия «Самандар ширинликлари» города Джизака, Джизакская область
Кима Дениса
Витальевича
начальника отдела по международным связям Центрального совета Союза молодёжи Узбекистана
Мамадиева
Фарходбека
Кобил угли
учредителя общества с ограниченной ответственностью «Clasika Shoes International» Андижанского района, Андижанская область
Мухторова Мардонхужу Мухаммаджон угли владельца частного приусадебного участка Бувайдинского района, Ферганская область
Мухаммадюнусову Мохистару Мухаммадилхом кизи председателя Молодежного парламента при Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан
Ортикова Умиджона Тухтасин угли преподавателя информатики академического лицея при Ташкентском государственном университете востоковедения
Полвонова Аббосхона Саидаброрхон угли руководителя общества с ограниченной ответственностью «Chodak nihol tex» Папского района, Наманганская область
Пулатова Жахонгира Холбой угли генерального директора учебного центра «Cambridge» города Ташкента
Рухиддинова Хайруллу Хайриддин угли учителя английского языка специализированной средней общеобразовательной школы № 5 Паркентского района, Ташкентская область
Сайдуллаеву
Шодиёну
Сайфулла кизи
машиниста крана общества с ограниченной ответственностью «Minor Millenium» города Навои, Навоийская область
Торемуратова Нзаматдиина Бегдияровича начальника Бузатовского районного отдела Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан, Республика Каракалпакстан
Урокову Махлиё Тоштемировну ученицу 10-го класса средней общеобразовательной школы № 24 Пахтачинского района, Самаркандская область
Фарманова Бобура Бахромовича директора Фонда развития науки, образования
и воспитания «Ziyo Forum»
Хакимова Сардора
Анваржон угли
«Олтиариқ баракали» Алтыарыкского района, Ферганская область
Хожиева Дилшодбека Максудбек угли начальника производственного цеха общества
с ограниченной ответственностью «New Best Style» Тупроккалинского района, Хорезмская область
Холбоеву Шохсанам Анваржон кизи магистранта 1-го курса Ташкентского государственного педагогического университета
Худаёрова Уйгуна Холмурод угли наездника конного комплекса «Қорабайир» Яккабагского района, Кашкадарьинская область
Чуянову Елену
Алижaн кизи
начальника отдела Международного пресс-клуба
Шакирова
Саид Равшана
Собировича
директора общества с ограниченной ответственностью «Monday Labs» города Бухары, Бухарская область
Шерматову Ироду Бахтиёр кизи базового докторанта Ташкентского фармацевтического института
Абдуллаева Гуломжона Озодовича члена Национальной сборной команды Узбекистана по вольной борьбе
Абдимуродова Акмала Абдивохид угли электрика товарищества частных собственников жилья «Машҳур Тоҳир Зуҳро» Сергелийского района, город Ташкент
Абдуназарова Собира Ибрагимовича заместителя начальника управления информационного анализа и контроля исполнения Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан
Абдураззакова
Бунёдбека
Бегижон угли
ученика 10-го класса средней общеобразовательной школы-интерната № 24 Асакинского района, Андижанская область
Абжалилову Сабохатхон
Соибжон кизи
специалиста по выращиванию шелкопряда общества с ограниченной ответственностью «Ҳарир тола» Жалакудукского района, Андижанская область
Адхамжонова Темурбека
руководителя негосударственного образовательного учреждения «Нажот таълим маркази», город Ташкент
Артикходжаеву Барнохон
Алишер кизи
базового докторанта Национального университета Узбекистана
Ахмедову Иродахон Шохитбековну главного специалиста Андижанского областного отделения Республиканского центра духовности и просветительства
Ахмедову Нилуфар Илхомбой кизи руководителя кружка инклюзивного образования Хорезмского областного отделения Республиканского молодежного центра
Балтабаеву Наргизу Бахадировну магистранта 1-го курса Каракалпакского государственного университета, Республика Каракалпакстан
Бердимуратова Жалгасбая
Карлибай ули
члена Национальной сборной команды Узбекистана по греко-римской борьбе
Буранова Отабека Ибрагимовича комбайнера общества с ограниченной ответственностью «Ангор Сурхон ғурури» Ангорского района, Сурхандарьинская область
Дайибекову Зайнаб Казбековну члена Национальной сборной команды Узбекистана по фехтованию
Жафарова Саиджамшида
Рустам угли
студента 4-го курса Бухарского государственного университета, Бухарская область
Жовлиеву Севинч Фахриддин кизи ученицу отделения традиционного пения детской школы музыки и искусства
№ 19 Яшнабадского района, город Ташкент
Жумаева Рамозона Хасановича руководителя фермерского хозяйства
«Хасан ота асаллари» Шурчинского района, Сурхандарьинская область
Жумаева Эргаша Рузимурадовича представителя Всемирной ассоциации молодежи Узбекистана в Турецкой Республике
Изатуллаева Шохруха Алишер угли руководителя негосударственного образовательного учреждения «Yuksalish Premier Group» Бекабадского района, Ташкентская область
Исломова Мажидхона Шамсиддиновича руководителя семейного предприятия
«Ургут саноат сервис» Ургутского района, Самаркандская область
Курбонова Бобура Самадулло угли руководителя допризывной подготовки молодежи средней общеобразовательной школы № 17 города Карши, Кашкадарьинская область
Кучкорова
Фазлиддина
архитектора общества с ограниченной ответственностью «Premium Village» Шайхантохурского района, город Ташкент
Мамталиеву Фотимахон
Одилжон кизи
учителя родного языка и литературы средней общеобразовательной школы № 35 Алтынкульского района, Андижанская область
Матниязову Гулнозу Жумабой кизи члена Национальной сборной команды Узбекистана по дзюдо
Мустаеву Елену Юрьевну заместителя директора Президентской школы
в городе Намангане, Наманганская область
Мусурмонова Алишера Кахромоновича руководителя частного предприятия
«Alitech Website Solutions» города Джизака, Джизакская область
Реимбаеву Саиёру Жолдасбаевну учителя информатики средней общеобразовательной школы № 39 Кунгратского района, Республика Каракалпакстан
Рустамова Руслана Улугбековича руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ruslan Media» Каршинского района, Кашкадарьинская область
Садуллаеву Сафину Эркиновну члена Национальной сборной команды Узбекистана по легкой атлетике
Содикова Сардора Содиковича директора негосударственного образовательного учреждения «Global Education in Karshi» города Карши, Кашкадарьинская область
Сулаймонова Сохиба Самадовича директора общества с ограниченной ответственностью «Buxoro Real Moto» Караулбазарского района, Бухарская область
Султонова Абдулазиза Абдурахим угли специалиста негосударственной некоммерческой организации Интеллектуальный клуб «Заковат»
Сухинина Никиту Викторовича электромонтера предприятия электрообеспечения Юнусабадского района, город Ташкент
Ташова Мизроба Махмудовича учредителя общества с ограниченной ответственностью «Меъмор Ўткир Човка» города Самарканда, Самаркандская область
Турдибекову Ситору Шавкат кизи члена Национальной сборной команды Узбекистана по боксу
Тухсанова Шахрилло Гайбулло угли фрилансера Международных платформ
по фрилансингу, Бухарская область
Абдувохида
Мухиддин угли
руководителя дехканского хозяйства
«Бағдод замин асали» Багдадского района, Ферганская область
Нуриддина
Тохир угли
базового докторанта Ташкентского государственного педагогического университета
Уктамову Нигину Жасур кизи члена Национальной сборной команды Узбекистана по боксу
Умарова Мавсимжона Мамуржоновича руководителя производственного кооператива «Мавсум агрологистика» Алтыарыкского района, Ферганская область
Усенова Саламата Батирхановича главного чабана общества с ограниченной ответственностью «Конимех-Саржал-Қосай» Канимехского района, Навоийская область
Хайдаралиева Миржалола
Махмуджон угли
студента 1-го курса Узбекского государственного университета мировых языков
Хакимову Шахнозахон Кахрамон кизи мастера по тюбетейкам Алтынкульского района, Андижанская область
Хатиева Комилжана Жавлиевича работника дехканского хозяйства Мирзачульского района, Джизакская область
Холбаеву Наргизу Ибадуллаевну председателя Сырдарьинского областного совета Союза молодежи Узбекистана
Худайшукурова Дилмурода Холмуродовича начальника управления Джизакской области Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан
Цоя Владимира Эдуардовича младшего научного сотрудника Центра передовых технологий при Министерстве инновационного развития Республики Узбекистан
Шарифову Муштарий
Ихтиёр кизи
аналитика по планированию информационных технологий компании «Tesla»
Шодиева Аббоса
Неъмат угли
доцента кафедры металлургии Навоийского государственного горного института, Навоийская область
Юлдашева Ойбека Баходир угли начальника управления Андижанской области Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан