Ўзбекистон касаба уюшмалари ҳаракатининг 120 йиллиги муносабати билан соҳа ходимларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида
307
Мамлакатимизда касаба уюшмалари тизимини илғор халқаро тажрибалар асосида ривожлантириш ва янги босқичга кўтариш, кучли фуқаролик жамиятини шакллантириш борасидаги кўп йиллик самарали хизмати, соҳада ислоҳотларни муваффақиятли амалга ошириш, ишчи-ходимларнинг меҳнат қонунчилигига доир ҳуқуқ ва манфаатларини ҳимоя қилиш, уларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш, аҳоли фаровонлигини юксалтиришга қаратилган устувор вазифа ва дастурлар ижросини таъминлашга қўшаётган муносиб ҳиссаси, ёш авлодни Ватанга муҳаббат, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида соғлом ва баркамол этиб тарбиялаш йўлидаги ибратли фаолияти ҳамда жамоат ишларидаги фаол иштироки учун қуйидагилар мукофотлансин:
Файзиева Сайёра Мавляновна – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Тошкент вилояти Кенгаши раиси
Сабиров Кутлимурат – Ўзбекистон темирйўлчилари ва транспорт қурувчилари касаба уюшмаси Республика Кенгаши раиси
Абдуалимов Эшмирза Уралович – Ўзбекистон агросаноат мажмуи ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши раиси
Акбердиев Абдуғофур Бектошевич – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси раисининг ёрдамчиси
Ахмедов Исак Набиевич – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Қашқадарё вилояти Кенгаши раиси ўринбосари
Матисаев Хамидулло Пазилджанович – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Андижон вилояти Кенгаши ташкилий ишлар бўлими мудири
Норқулов Ҳасан Хайдарович – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Сурхондарё вилояти Кенгаши меҳнат муҳофазаси бўйича етакчи мутахассиси
Умарахунов Иркин Мирзахидович – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Малака ошириш институти ректори
Хамидов Тайиржон Касимджанович – Ўзбекистон металлургия ва машинасозлик саноати ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгашининг Фарғона вилояти бўйича масъул ташкилотчиси
Бедилов Равшан Мэлсович – Ўзбекистон таълим ва фан ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши раиси
Имамкулиева Санобар Атабаевна – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Даволаш-профилактика маркази терапевти
Ханапияев Фарходжон Рахманович – Ўзбекистон соғлиқни сақлаш ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши раиси
Саитбекова Зерхан Жаксиликовна – Мўйноқ туманидаги «Оқ кема» болалар соғломлаштириш оромгоҳи директори, Қорақалпоғистон Республикаси
Абдумухторов Анваржон Акрамжонович – Ўзбекистон давлат муассасалари ва жамоат хизмати ходимлари касаба уюшмаси Республика Кенгаши раиси
Алимов Жасуржон Камилджанович – Бўстонлиқ туманидаги «Оқ-тош санаторийси» масъулияти чекланган жамияти директори, Тошкент вилояти
Самарбеков Равшанбек Юлдашович – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг ташкилий ишлар бўлими мудири ўринбосари
Урманбекова Мухаббат Давранбековна – Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерациясининг Матбуот хизмати раҳбари

О награждении в связи с 120-летием группы работников сферы движения профессиональных союзов Узбекистана
За многолетний плодотворный труд по развитию и выведению на новый уровень системы профессиональных союзов на основе передового международного опыта, формированию сильного гражданского общества в стране, за достойный вклад в успешную реализацию реформ, обеспечение исполнения приоритетных задач и программ, направленных на защиту прав и законных интересов, социальную поддержку работников и служащих на основе трудового законодательства, повышение благосостояния населения, за образцовую деятельность по воспитанию молодого поколения физически здоровыми и гармонично развитыми личностями, в духе любви к Родине, уважения национальных и общечеловеческих ценностей, а также активное участие в общественной жизни наградить:
Файзиеву Сайёру Мавляновну — председателя Ташкентского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана
Сабирова Кутлимурата — председателя Республиканского совета профсоюза железодорожников и транспортных строителей Узбекистана
Абдуалимова Эшмирзу Ураловича — председателя Республиканского совета профсоюза работников агропромышленного комплекса Узбекистана
Акбердиева Абдугофура Бектошевича — помощника председателя Федерации профсоюзов Узбекистана
Ахмедова Исака Набиевича — заместителя председателя Кашкадарьинского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана
Матисаева Хамидулло Пазилджановича — заведующего отделом организационной работы Андижанского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана
Норкулов Хасана Хайдаровича — ведущего специалиста по охране труда Сурхандарьинского областного Совета Федерации профсоюзов Узбекистана
Умарахунова Иркина Мирзахидовича — ректора Института повышения квалификации Федерации профсоюзов Узбекистана
Хамидова Тайиржона Касимджановича — ответственного организатора по Ферганской области Республиканского совета профсоюза работников металлургической и машиностроительной отраслей промышленности Узбекистана
Бедилова Равшана Мэлсовича — председателя Республиканского совета профсоюза работников образования и науки Узбекистана
Имамкулиеву Санобар Атабаевну — терапевта Лечебно-профилактического центра Федерации профсоюзов Узбекистана
Ханапияева Фарходжона Рахмановича — председателя Республиканского совета профсоюза работников здравоохранения Узбекистана
Саитбекову Зерхан Жаксиликовну — директора детского оздоровительного лагеря «Оқ кема» Муйнакского района, Республика Каракалпакстан
Абдумухторова Анваржона Акрамжоновича — председателя Республиканского совета профсоюза работников государственных учреждений и общественного обслуживания Узбекистана
Алимова Жасуржона Камилджановича — директора общества с ограниченной ответственностью «Оқ-тош санаторийси» Бостанлыкского района, Ташкентская область
Самарбекова Равшанбека Юлдашовича — заместителя заведующего отделом организационной работы Федерации профсоюзов Узбекистана