Корея Республикаси Президенти Юн Сок Ёль «U-ENTER» инновацион тадбиркорлик марказида бўлди
Давлат ташрифи билан Ўзбекистонда бўлиб турган Корея Республикаси Президенти Юн Сок Ёль Бош вазир Абдулла Арипов ҳамроҳлигида пойтахтимиздаги «U-ENTER» инновацион тадбиркорлик марказида бўлди.
Корея халқаро ҳамкорлик агентлиги ва Корея ахборот-коммуникация технологияларини ривожлантириш агентлигининг қўллаб-қувватлови билан ташкил этилган «U-ENTER» инновацион тадбиркорлик маркази Жанубий Кореянинг илғор тажрибаси асосида ўзбекистонлик ёш тадбиркорларга ўз бизнес лойиҳаларини амалга оширишлари учун ҳар томонлама кўмак беришга мўлжалланган.
Мазкур марказ startapларни қўллаб-қувватлаш тизимини яратиш ва имкониятларни кучайтириш орқали Ўзбекистон Startap экотизимини жонлантириш, тажрибалар билан ўртоқлашиш, Корея Startapларининг Марказий Осиёга кириши учун асос бўлиб хизмат қилади.
Дунё мураккаб глобал инқирозга юз тутаётган даврда ўзаро иқтисодий ҳамкорликни янада кенгайтириш ва бу йўлда самарали лойиҳаларни қўллаб-қувватлаш мамлакатлар тараққиёти учун муҳим саналади.

Президент Республики Корея Юн Сок Ёль, находящийся в Узбекистане с государственным визитом, в сопровождении Премьер-министра Абдуллы Арипова посетил Центр инновационного предпринимательства «U-ENTER» в нашей столице.
Центр инновационного предпринимательства «U-ENTER», созданный при поддержке Корейского агентства международного сотрудничества и Корейского агентства развития информационно-коммуникационных технологий, призван оказывать всестороннюю поддержку молодым предпринимателям из Узбекистана в реализации их бизнес-проектов на основе передового опыта Южной Кореи.
Создавая систему поддержки стартапов и расширяя возможности для этого, данный центр служит основой для активизации стартапов в сфере экосистемы Узбекистана, обмена опытом и продвижения корейских стартапов в Центральной Азии.
В то время, когда мир сталкивается со сложным глобальным кризисом, для развития стран важно расширять взаимное экономическое сотрудничество и поддерживать эффективные проекты.
В центре Президент Юн Сок Ёль провел искреннюю беседу с молодежью и сделал запись в Книге почетных гостей.