“CSG” компанияси билан биргаликдаги лойиҳаларни амалга ошириш масалалари кўриб чиқилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Шэньчжэнь шаҳрига ташрифи доирасидаги навбатдаги учрашув “CSG” компанияси директорлар кенгаши раиси Мэн Чжэньпин билан бўлди.
Хитойнинг электр тармоқлари соҳасидаги етакчи компаниялардан бири “CSG” тармоқларни қуриш ва бошқаришга ихтисослашган. Компаниянинг бозор капиталлашуви 60 миллиард долларни ташкил этади.
Учрашувда истиқболли кооперация лойиҳаларини амалга ошириш масалалари кўриб чиқилди. Хитой компанияси иштирокида лойиҳалаштириш ва инжиниринг бўйича замонавий тизимларни, энергетик хавфсизликни таъминлаш ва энергия тармоқларида йўқотишларни камайтириш бўйича юксак стандартларини жорий қилишга алоҳида эътибор қаратилди.

Рассмотрены вопросы реализации проектов с компанией «CSG»
Очередным пунктом в деловой программе визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в город Шэньчжэнь стала встреча с председателем совета директоров компании «CSG» Мэн Чжэньпинем.
Являясь одной из ведущих электросетевых компаний в Китае, «CSG» специализируется на строительстве объектов и управлении электросетями. Рыночная капитализация компании составляет 60 миллиардов долларов.
Были обсуждены вопросы реализации перспективных проектов кооперации. Особое внимание уделено внедрению с участием китайской компании современных систем проектирования, инжиниринга, высоких стандартов обеспечения энергобезопасности и снижения потерь в энергосетях.