Ўзбекистон Республикасининг Биринчи хоними, «Zamin» халқаро жамоат фонди Васийлик кенгаши раиси Зироат Мирзиёева ва Корея Республикасининг Биринчи хоними Ким Чен Сук Сеулдаги Миллий реабилитация марказига ташриф буюрди.
Марказ ногиронлиги бўлган шахслар саломатлигини мустаҳкамлаш ва уларнинг жамиятга қўшилишига реабилитация, тадқиқот ва таълим йўли билан ёрдам беради.
Меҳмонлар марказнинг илғор тажрибаси билан танишдилар. Инновацион технологиялар, лаборатория фаолияти, шунингдек, ногиронлиги бўлган шахслар учун замонавий ёрдамчи воситаларни ишлаб чиқариш жараёни намойиш этилди.

Первая леди Республики Узбекистан, председатель Попечительского совета международного общественного фонда «Zamin» Зироат Мирзиёева и Первая леди Республики Корея Ким Чжон Сук посетили Национальный реабилитационный центр в Сеуле.
Центр помогает укреплять здоровье и интегрировать людей с инвалидностью в общество путем реабилитации, исследований и образования.
Гости ознакомились с передовым опытом центра. Были продемонстрированы инновационные технологии центра, лаборатории, а также процесс изготовления современных вспомогательных устройств для людей с инвалидностью.