Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 25 ноябрь куни Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Имрон Хон билан телефон орқали мулоқот қилди.
Давлатимиз раҳбари Бош вазир Имрон Хонни таваллуд куни билан чин дилдан қутлаб, унга мустаҳкам соғлик, фаровонлик ва катта муваффақиятлар, дўст Покистон халқига эса тинчлик-осойишталик ва равнақ тилади.
Суҳбат чоғида олий даражада эришилган келишувларни амалга ошириш масалалари ҳамда мамлакатларимиз ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни кенгайтириш истиқболлари кўриб чиқилди.
Мулоқотлар фаоллашгани, икки томонлама товар айирбошлаш кўрсаткичлари сезиларли даражада ўсгани ва ишбилармонлар ўртасидаги кооперация кучайгани мамнуният билан қайд этилди. Қишлоқ хўжалиги машинасозлиги, фармацевтика ва кимё саноати, тўқимачилик ва қурилиш материаллари тармоқлари, бошқа соҳалардаги инвестиция лойиҳаларини илгари суришга алоҳида эътибор қаратилди.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 25 ноября провел телефонный разговор с Премьер-министром Исламской Республики Пакистан Имраном Ханом.
Глава нашего государства сердечно поздравил Премьер-министра Имрана Хана с днем рождения, искренне пожелав ему здоровья, благополучия и больших успехов, а также мира и процветания дружественному пакистанскому народу.
В ходе беседы были рассмотрены вопросы практической реализации договоренностей, достигнутых на высшем уровне, и дальнейшие перспективы расширения взаимовыгодного сотрудничества между нашими странами.
С удовлетворением отмечены активизация диалога, заметный рост показателей двустороннего товарооборота и усиление кооперации на уровне бизнеса. Особое внимание было уделено продвижению инвестиционных проектов в области сельхозмашиностроения, фармацевтики и химии, текстильной отрасли, промышленности строительных материалов и других сферах.