Юртимизда таълим соҳасини халқаро стандартлар асосида такомиллаштириш, ўқув-тарбия жараёнига илғор хорижий тажрибалар, инновацион педагогик ва ахборот-коммуникацион технологияларни кенг
жорий этиш, илм-фан ютуқларини амалиётга татбиқ қилиш, чуқур билим
ва касб-ҳунарга эга, мустақил фикрлайдиган, иқтидорли, соғлом авлодни
вояга етказиш ишларига қўшган салмоқли ҳиссаси, ёшларимизни ватанпарварлик, миллий ва умуминсоний қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялашдаги улкан хизматлари учун қуйидагилар мукофотлансин:
Қорақалпоғистон Республикаси бўйича:
Баубекова Калжамал Бегдуллаевна  –   Меҳнат фахрийси
Ким Идея Алексеевна – Нукус шаҳридаги «Имкон» реабилитация маркази услубчиси
Раманова Гулпаршын Жолдасбаевна – Чимбой туманидаги 14-умумий ўрта таълим мактабининг кимё ва биология фанлари ўқитувчиси
Чашемов Мансурбек Халбаевич – Қорақалпоғистон Республикаси ихтисослаштирилган болалар ва ўсмирлар спорт мактабининг оғир атлетика бўйича мураббийи
Арзимбетова Бибисара Атамуратовна – Қорақалпоғистон Республикаси халқ таълими ходимларини қайта тайёрлаш ва уларнинг малакасини ошириш ҳудудий маркази катта ўқитувчиси
Ешимбетова Камила Шамильевна – Нукус шаҳридаги 46-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг инглиз тили фани ўқитувчиси
Ешмуратов Расул Махсудович – Тахтакўпир туманидаги 5-умумий ўрта таълим мактабининг жисмоний тарбия фани ўқитувчиси
Юсупова Гулистан Жамалатдиновна –  Қораўзак туманидаги 8-умумий ўрта таълим мактабининг физика фани ўқитувчиси
Юсупова Муяссар Халлиевна – Беруний туманидаги 36-умумий ўрта таълим мактабининг бошланғич синф ўқитувчиси

За весомый вклад в совершенствование сферы образования нашей страны в соответствии с международными стандартами, широкое внедрение в учебно-воспитательный процесс передового зарубежного опыта, достижений науки, инновационных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, в формирование здорового, самостоятельно мыслящего, одаренного подрастающего поколения, обладающего глубокими знаниями
и современными профессиями, за выдающиеся заслуги в воспитании молодежи в духе патриотизма, уважения к национальным и общечеловеческим ценностям наградить:
По Республике Каракалпакстан:
Баубекову Калжамал Бегдуллаевну — ветерана труда
Ким Идею Алексеевну — методиста центра реабилитации «Имкон» города Нукуса
Раманову Гулпаршын Жолдасбаевну — учителя химии и биологии средней общеобразовательной школы №14 Чимбайского района
Чашемова Мансурбека Халбаевича — тренера по тяжелой атлетике специализированной детско-юношеской спортивной школы Республики Каракалпакстан
Арзимбетову Бибисару Атамуратовну — старшего преподавателя регионального центра
по переподготовке и повышению квалификации работников народного образования Республики Каракалпакстан
Ешимбетову Камилу Шамильевну — учителя английского языка специализированной средней общеобразовательной школы №46 города Нукуса
Ешмуратова Расула Махсудовича —  учителя физического воспитания средней общеобразовательной школы №5 Тахтакупырского района
Юсупову Гулистан Жамалатдиновну — учителя физики средней общеобразовательной школы №8 Караузякского района
Юсупову Муяссар Халлиевну — учителя начальных классов средней общеобразовательной школы №36 Берунийского района