Ўзбекистон Президенти Қозоғистоннинг биринчи Президентини табриклади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 6 июль куни телефон орқали мулоқотда Қозоғистон Республикасининг биринчи Президенти Нурсултон Назарбоевни таваллуд куни билан самимий табриклаб, унга мустаҳкам соғлиқ, бахт-саодат ва узоқ умр тилади.
Давлатимиз раҳбари Нурсултон Назарбоевнинг замонавий Қозоғистоннинг барпо этилиши, Марказий Осиёда минтақавий ҳамкорликни илгари суриш ҳамда Ўзбекистон – Қозоғистон стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини мустаҳкамлашга қўшган улкан ҳиссасини алоҳида эътироф этди.
Ўзбекистон билан Қозоғистон ўртасидаги мустаҳкам дўстлик, яхши қўшничилик ва ўзаро кўмак ришталарига асосланган кўп қиррали ҳамкорликнинг бугун юқори суръатда ривожланиб бораётгани мамнуният билан қайд этилди.

Президент Узбекистана поздравил Первого Президента Казахстана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 6 июля в ходе телефонного разговора тепло поздравил первого Президента Республики Казахстан Нурсултана Назарбаева с днем рождения, искренне пожелав ему крепкого здоровья, благополучия и долгих лет жизни.
Глава нашего государства особо подчеркнул весомый вклад Нурсултана Назарбаева в становление современного Казахстана, продвижение регионального сотрудничества в Центральной Азии, а также укрепление узбекско-казахстанских отношений стратегического партнёрства и союзничества.
С глубоким удовлетворением отмечена нынешняя высокая динамика многопланового сотрудничества между Узбекистаном и Казахстаном, основанного на прочных узах дружбы, добрососедства и взаимной поддержки.