Ўзбекистон Президенти Озарбайжонга амалий ташрифини якунлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Боку шаҳрига амалий ташрифининг тадбирларга бой дастури якунига етди.
Ўзбекистон етакчиси Бутунжаҳон урбанизация форумининг 13-сессиясида иштирок этиб, шаҳарларни барқарор ривожлантириш ва шаҳарсозлик сиёсатини такомиллаштиришга қаратилган қатор муҳим ташаббусларни илгари сурди.
Форум доирасида Озарбайжон Республикаси Президенти Илҳом Алиев, Сербия Республикаси Президенти Александр Вучич ҳамда БМТнинг Аҳоли пунктлари бўйича дастури ижрочи директори Анаклаудия Россбах билан учрашувлар бўлиб ўтди.
Ташриф тадбирлари якунлангач, давлатимиз раҳбари Тошкентга жўнаб кетди.
Боку халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Озарбайжон маданият вазири Одил Каримли ва бошқа расмийлар кузатиб қўйди.

Насыщенная программа рабочего визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Баку завершилась.
Лидер Узбекистана принял участие в 13-й сессии Всемирного форума по урбанизации, где выступил с рядом значимых инициатив, направленных на устойчивое развитие городов и совершенствование градостроительной политики.
На полях форума проведены встречи с Президентом Азербайджанской Республики Ильхамом Алиевым, Президентом Республики Сербия Александром Вучичем и исполнительным директором Программы ООН по населенным пунктам Анаклаудией Россбах.
По завершении программы визита глава нашего государства отбыл в Ташкент.
В международном аэропорту Баку высокого гостя проводил министр культуры Азербайджана Адиль Керимли и другие официальные лица.