Чехия Бош вазири Мустақиллик монументи пойига гулчамбар қўйди
Олий мартабали меҳмон 29 апрель куни “Янги Ўзбекистон” боғига ташриф буюриб, Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов ҳамроҳлигида Мустақиллик монументи пойига гулчамбар қўйди.
Мамлакатимиз ўтмиши ва келажаги тимсоли саналган Мустақиллик монументи Янги Ўзбекистон маънавиятнинг гултожидир. У ерда камолот соҳиблари бўлмиш аждодларимиз сиймоси акс этган.
Чехия Бош вазири Мустақиллик монументи пойига гулчамбар қўяр экан, умрини замин тараққиёти, эл фаровонлиги йўлида илм-маърифат билан ўтказган аждодларимиз хотирасига эҳтиром кўрсатиб рамзий бош эгди.

Премьер-министр Чехии возложил цветы к монументу Независимости
29 апреля высокий гость в сопровождении Премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова посетил парк «Янги Узбекистон» и возложил цветы к подножию монумента Независимости.
Монумент Независимости, символизирующий прошлое и будущее нашей страны, является олицетворением духовного величия Нового Узбекистана. На монументе изображены образы наших великих предков, внесших большой вклад в развитие мировой цивилизации.
Возлагая цветы, Премьер-министр Чехии склонил голову перед комплексом и отдал дань глубокого уважения памяти наших предков, посвятивших свою жизнь развитию Родины, благополучию народа, а также служению науке и просвещению.