Ўзбекистон ва Тожикистон Президентлари Бухорога келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Ўзбекистон-Тожикистон саммитининг иккинчи куни тадбирларида иштирок этиш учун Бухоро шаҳрига келди.
Бухоро халқаро аэропортида давлатимиз раҳбари мамлакатимизда давлат ташрифи билан бўлиб турган Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмонни кутиб олди.
Тантанали кутиб олиш маросими бўлди. Олий мартабали меҳмон шарафига миллий қўшиқ ва рақслар ижро этилди.
Бугун етакчилар қадимий Бухоронинг тарихий обидаларини зиёрат қиладилар. Саноат корхоналари фаолияти билан танишиш ҳам кўзда тутилган.

Президенты Узбекистана и Таджикистана прибыли в Бухару
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев прибыл в город Бухару для участия в мероприятиях второго дня узбекско-таджикского саммита.
В международном аэропорту Бухары глава нашего государства встретил Президента Республики Таджикистан Эмомали Рахмона, находящегося в нашей стране с государственным визитом.
Состоялась торжественная церемония встречи. В честь высокого гостя были исполнены национальные песни и танцы.
Сегодня лидеры посетят исторические достопримечательности древней Бухары. Предусматривается также ознакомление с деятельностью промышленных предприятий.