Тожикистон Президенти Мустақиллик монументи пойига гулчамбар қўйди (+видео)
Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон давлат ташрифи билан мамлакатимизда бўлиб турибди.
Олий мартабали меҳмон 26 март куни “Янги Ўзбекистон” боғига ташриф буюриб, Мустақиллик монументи пойига гулчамбар қўйди.
Илм-маърифати, муносиб амаллари билан миллатлараро муносабатларни юксак даражада қадрлаган аждодларимиз мероси ҳамиша дунё ҳамжамияти эътиборида.
“Янги Ўзбекистон” боғининг Мустақиллик монументида акс этган улуғлар тимсоли бугун барчамизга ифтихор бағишлайди. Мамлакатимиз ўтмиши ва келажагини акс эттиради.
Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон Мустақиллик монументи пойига гулчамбар қўяр экан, Ватан озодлиги, эл фаровонлигининг ёрқин ифодаси сифатида мағрур қад ростлаган мажмуа қошида рамзий бош эгди.
Дунё тамаддунига ҳамжиҳатлик билан ҳисса қўшишни тараннум этган боболаримиз маърифатини эътироф этиб, эҳтиром кўрсатди.

Президент Таджикистана возложил цветы к монументу Независимости
26 марта высокий гость посетил парк «Янги Узбекистон» и возложил цветы к подножию монумента Независимости.
Наследие наших великих предков, высоко ценивших межнациональные отношения, всегда находится в центре внимания мирового сообщества.
Изображенные на монументе Независимости образы великих личностей дарят всем нам особое чувство гордости. Здесь нашли воплощение прошлое и будущее нашей страны.
Возлагая цветы, Президент Республики Таджикистан Эмомали Рахмон символически склонил голову перед гордо возвышающимся комплексом, выступающим ярким выражением независимости нашей Родины и благополучия нашего народа.
Подчеркнута значимость просветительского наследия наших великих предков, внесших достойный вклад в мировую цивилизацию.
В церемонии приняли участие Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов и другие официальные лица.