Ўзбекистон Республикаси Президентининг тегишли фармони билан қатор тайинловлар амалга оширилди
Пўлат Раззақович Бобожонов Ўзбекистон Республикаси Президентининг кадрлар бўйича маслаҳатчиси ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг кадрлар сиёсати масалалари бўйича маслаҳатчиси биринчи ўринбосари лавозимидан озод этилди;
Галина Каримовна Саидова Ўзбекистон Республикаси Президентининг иқтисодий сиёсат бўйича маслаҳатчиси ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг иқтисодиёт соҳаларини ривожлантириш, инвестиция ва ташқи савдо сиёсатини амалга ошириш масалалари бўйича маслаҳатчиси ўринбосари лавозимидан озод этилди;
Обид Арзикулович Хакимов Ўзбекистон Республикаси Президентининг иқтисодий сиёсат бўйича маслаҳатчиси ўринбосари – Иқтисодий тадқиқотлар ва ислоҳотлар маркази директори лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг иқтисодиёт соҳаларини ривожлантириш, инвестиция ва ташқи савдо сиёсатини амалга ошириш масалалари бўйича маслаҳатчиси ўринбосари ҳамда Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Иқтисодий тадқиқотлар ва ислоҳотлар маркази директори лавозимидан озод этилди;
Абдусалам Абдумавланович Азизов Ўзбекистон Республикаси Президентининг вакиллик органлари, нодавлат нотижорат ташкилотлар, дин ва ёшлар масалалари бўйича маслаҳатчиси ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг ижтимоий-сиёсий, диний-маърифий ва ёшлар масалалари бўйича маслаҳатчиси ўринбосари лавозимидан озод этилди;
Музаффар Муротович Камилов Ўзбекистон Республикаси Президентининг вакиллик органлари, нодавлат нотижорат ташкилотлар, дин ва ёшлар масалалари бўйича маслаҳатчиси ўринбосари лавозимига тайинланди;
Рустам Туйчиевич Камилов Ўзбекистон Республикаси Президентининг вакиллик органлари, нодавлат нотижорат ташкилотлар, дин ва ёшлар масалалари бўйича маслаҳатчиси ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ахборот-коммуникация технологиялари ва жамоат лойиҳалари бўйича шўъба мудири лавозимидан озод этилди;
Жавлон Абдужалолович Вахабов Ўзбекистон Республикаси Президентининг ташқи сиёсат бўйича маслаҳатчиси ўринбосари – Марказий Осиё халқаро институти директори лавозимига тайинланди;
Баходир Хамидович Ташматов Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Хавфсизлик кенгаши котиби ўринбосари лавозимига тайинланди ва шу муносабат билан Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Хавфсизлик кенгаши котибининг Қуролли Кучларни ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари лавозимидан озод этилди.

Соответствующим указом Президента Республики Узбекистан произведен ряд назначений
Бобожонов Пулат Раззакович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по кадровым вопросам и в связи с этим освобожден от должности первого заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам кадровой политики;
Саидова Галина Каримовна назначена на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам экономической политики и в связи с этим освобождена от должности заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам развития отраслей экономики, реализации инвестиционной и внешнеторговой политики;
Хакимов Обид Арзикулович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам экономической политики – директора Центра экономических исследований и реформ и в связи с этим освобожден от должности заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам развития отраслей экономики, реализации инвестиционной и внешнеторговой политики, а также от должности директора Центра экономических исследований и реформ при Администрации Президента Республики Узбекистан;
Азизов Абдусалам Абдумавланович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам представительных органов, негосударственных некоммерческих организаций, религии и молодежи и в связи с этим освобожден от должности заместителя советника Президента Республики Узбекистан по общественно-политическим, религиозно-просветительским и молодежным вопросам;
Камилов Музаффар Муротович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам представительных органов, негосударственных некоммерческих организаций, религии и молодежи;
Камилов Рустам Туйчиевич назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам представительных органов, негосударственных некоммерческих организаций, религии и молодежи и в связи с этим освобожден от должности заведующего сектором по информационно-коммуникационным технологиям и общественным проектам Администрации Президента Республики Узбекистан;
Вахабов Жавлон Абдужалолович назначен на должность заместителя советника Президента Республики Узбекистан по вопросам внешней политики – директора Международного института Центральной Азии;
Ташматов Баходир Хамидович назначен на должность заместителя секретаря Совета безопасности при Президенте Республики Узбекистан и в связи с этим освобожден от должности заместителя секретаря Совета безопасности при Президенте Республики Узбекистан по вопросам развития Вооруженных Сил.