Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Президент Сердар Бердимуҳамедовнинг таклифига биноан 20 октябрь куни расмий ташриф билан Туркманистонга жўнаб кетди.
Бўлажак олий даражадаги музокаралар чоғида стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш ва кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш масалалари кўриб чиқилади. Саммит якунида устувор йўналишлар бўйича ўндан зиёд ҳужжат имзоланиши режалаштирилган.
Ашхобод шаҳрида «Тошкент» боғининг очилиши, «Хоразм – Тошовуз» чегараолди савдо маркази қурилишининг бошланиши ҳам ташрифнинг муҳим воқеалари бўлади.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Сердара Бердымухамедова 20 октября отбыл с официальным визитом в Туркменистан.
В ходе предстоящих переговоров на высшем уровне будут рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления отношений стратегического партнерства и расширения многопланового сотрудничества. По итогам саммита планируется подписание более десяти документов по приоритетным направлениям взаимодействия.
Важными пунктами программы визита станут также открытие парка “Ташкент” в городе Ашхабаде и запуск Зоны приграничной торговли “Хорезм — Дашогуз”.