Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Венгрияга икки кунлик расмий ташрифи тадбирларга бой ва сермаҳсул бўлди.
Давлатимиз раҳбари Венгрия Президенти Каталин Новак билан учрашув ўтказди. Ушбу мамлакатнинг ишбилармон доиралари вакиллари билан Ўзбекистонда аниқ инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш режалари кўриб чиқилди.
Бош вазир Виктор Орбан билан музокаралар бўлиб ўтди, уларнинг якунида салмоқли ҳужжатлар тўплами имзоланди.
Ташриф дастуридаги тадбирлар якунлангач, Ференц Лист номидаги халқаро аэропортда олий мартабали меҳмонни Венгрия иқтисодий ривожланиш вазири Мартон Надь ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди. Биринчи борт Тошкентга учиб кетди.

Двухдневный официальный визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Венгрию прошел насыщенно и плодотворно.
Глава нашего государства провел встречу с Президентом Венгрии Каталин Новак. С деловыми кругами этой страны рассмотрены планы по реализации конкретных инвестиционных проектов в Узбекистане.
Состоялись переговоры с Премьер-министром Виктором Орбаном, по итогам которых подписан солидный пакет документов.
По завершении мероприятий визита в международном аэропорту имени Ференца Листа высокого гостя проводили министр экономического развития Мартон Надь и другие официальные лица. Первый борт вылетел в Ташкент.