Муқаддас Рамазон ойи муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти номига хорижий мамлакатларнинг давлат ва ҳукумат раҳбарлари, таниқли давлат ва дин арбобларидан қутловлар келмоқда.
Табрикномаларда хорижий ҳамкорлар томонидан дўст Ўзбекистон халқига тинчлик, осойишталик, барқарорлик ва тараққиёт тилаклари изҳор этилган. Ушбу қутлуғ кунлар мамлакатимиз ва минтақамизнинг бутун мусулмон умматига фаровонлик ва равнақ олиб келиши алоҳида қайд этилган.
Саудия Арабистони Подшоҳи Салмон ибн Абдулазиз Ол Сауд;
Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Халифа бин Зоид Ол Наҳаён;
Қувайт Амири Наваф ал-Аҳмад ал-Жобир ас-Сабоҳ;
Ўмон Султони Ҳайсам бин Ториқ;
Баҳрайн Подшоҳи Ҳамад бин Исо Ал Халифа;
Иордания Подшоҳи Абдулла II;
Марокаш Подшоҳи Муҳаммад VI;
Саудия Арабистони Подшоҳлиги валиаҳди, Вазирлар Кенгаши раиси ўринбосари, мудофаа вазири Муҳаммад ибн Салмон ибн Абдулазиз Ол Сауд;
Бирлашган Араб Амирликлари Қуролли кучлари Олий бош қўмондони ўринбосари, Абу-Даби Амирлиги валиаҳди Муҳаммад бин Зоид Ол Наҳаён;
Қувайт Давлати валиаҳди Мишаал ал-Аҳмад ал-Жобир ас-Сабоҳ;
Бирлашган Араб Амирликлари Вице-президенти, Бош вазири, Дубай амирлиги ҳокими Муҳаммад бин Рошид Ол Мактум;

В связи со священным месяцем Рамадан в адрес Президента Республики Узбекистан поступают поздравления глав зарубежных государств и правительств, видных государственных и религиозных деятелей.
В своих поздравительных посланиях иностранные партнеры выражают дружественному народу Узбекистана искренние пожелания мира, спокойствия, стабильности и дальнейшего прогресса. Особо отмечается, что эти священные дни принесут всей мусульманской умме нашей страны и региона благополучие и процветание.
Эмир Кувейта Наваф аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах;
Султан Омана Хайсам бин Торик;
Король Бахрейна Хамад ибн Иса Аль Халиф;
Король Иордании Абдалла Второй;
Король Морокко Мухаммад VI;
Президент Арабской Республики Сирия Башар Асад;
Наследный принц Саудовской Аравии, заместитель председателя Кабинета министров, министр обороны Мухаммад бин Салман бин Абдулазиз Аль Сауд;
Заместитель Верховного главнокомандующего Вооружённых сил Объединенных Арабских Эмиратов, Наследный принц Абу-Даби Мухаммад бин Заид Аль Нахаян;
Наследный принц Кувейта Мишаал аль-Ахмад аль-Джабер ас-Сабах;
Вице-президент, Премьер-министр Объединенных Арабских Эмиратов, правитель Эмирата Дубай Мухаммад бин Рашид Аль Мактум;