Tumanda tarixiy-arxeologik yodgorliklar judayam ko‘p Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi tashabbusi bilan Ellikqal’a tumanida amalga oshirilayotgan islohotlar, tarixiy-arxeologik yodgorliklar, turizm salohiyatini…
Yuksak ishonchga sazovorlik mas’uliyati
Toshkent shahrida O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasining VIII qurultoyi bo‘lib o‘tdi. Qurultoyni O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi raisi Qudratilla Rafiqov boshqardi. Qurultoy…
Qatag‘on qurbonlarining merosini yanada chuqur o‘rganish, ular xotirasini abadiylashtirish ishlarini tashkil etish va muvofiqlashtirish bo‘yicha Respublika ishchi guruhining mamlakatimiz aholisiga MUROJAATI
Vatanimiz istiqloli, xalqimizning ozodligi va erkinligi, kelajak avlodlarning tinch va farovon hayotini ta’minlash yo‘lida mardona kurash olib borib aziz jonlarini…
97
Prezident Qashqadaryoga jo‘nab ketdi
Pandemiya sharoitiga qaramay, iqtisodiyotni tiklash va rivojlantirish, odamlar hayotini yaxshilash borasidagi ishlar davom ettirilmoqda. Hududlarda yangi korxonalar, turar joylar bunyod…
101
O‘zbekiston va Qozog‘iston Prezidentlari telefon orqali muloqot qildilar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qosim-Jomart Toqayevning telefon orqali muloqoti bo‘lib o‘tdi. Suhbat chog‘ida davlat rahbarlari…
79
O‘zbekiston Prezidenti Afg‘oniston Milliy yarashuv oliy kengashi Raisini qabul qildi
11 noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev mamlakatimizda amaliy tashrif bilan bo‘lib turgan Afg‘oniston Islom Respublikasi Milliy yarashuv oliy…
87

Президент отбыл в Кашкадарью
Работа по восстановлению и развитию экономики, улучшению жизни народа продолжается, несмотря на пандемию. В регионах строятся новые предприятия, жилые массивы….
95
Состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Республики Казахстан Касым-Жомартом Токаевым. В ходе беседы главы государств обсудили…
Президент Узбекистана принял Председателя Высшего совета национального примирения Афганистана
11 ноября Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял Председателя Высшего совета национального примирения Исламской Республики Афганистан Абдуллу Абдуллу, находящегося в…