O‘zbekiston Qahramoni Abduraim Hamidov vafoti munosabati bilan hamdardlik
Butun hayoti va mehnat faoliyatini qishloq xo‘jaligi sohasi taraqqiyotiga bag‘ishlagan taniqli fermer, O‘zbekiston Qahramoni Abduraim Hamidov shu yil 10 dekabr kuni 82 yoshida vafot etdi.
A.Hamidov 1943 yil 20 oktyabrda Namangan viloyatining To‘raqo‘rg‘on tumanida tug‘ildi. Mehnat faoliyatini 1960 yilda  tumandagi “O‘zbekiston” jamoa xo‘jaligida mexanizatorlikdan boshladi. Keyinchalik shirkat xo‘jaligi pudratchisi sifatida mehnat qildi. 2007 yilda “Shahand humo qushi” fermer xo‘jaligini tashkil etib, ko‘p yillar davomida fidoyilik bilan faoliyat yuritdi.
A.Hamidov qariyb 60 yillik ish faoliyati mobaynida o‘zini dehqonchilik ilmini chuqur biladigan haqiqiy mirishkor, zamonaviy agrotexnologiyalarni puxta egallagan, paxtachilikda o‘z maktabini yaratgan fidoyi fermer, mehnatsevar, samimiy va el-yurtiga sadoqatli inson sifatida namoyon etib, mamlakatimizda agrar sohada keng ko‘lamli islohotlarni amalga oshirish, fermerlik harakati rivojini yangi bosqichga ko‘tarishga munosib hissa qo‘shdi.
U Xalq deputatlari Namangan viloyati kengashi deputati sifatida viloyatni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholining turmush darajasini yaxshilash, yosh avlodni Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash ishlarida alohida faollik ko‘rsatdi.
Abduraim Hamidovning uzoq yillik samarali mehnati davlatimiz tomonidan munosib taqdirlandi. U “O‘zbekiston Qahramoni” unvoni, “Mehnat shuhrati” ordeni va O‘zbekiston Respublikasining Faxriy yorlig‘i bilan mukofotlangan edi.
Mamlakatimiz qishloq xo‘jaligi sohasining taniqli namoyandasi, jonkuyar ustoz, samimiy va kamtarin inson Abduraim Hamidovning yorqin xotirasi qalblarimizda hamisha saqlanib qoladi.

Соболезнования в связи с кончиной Героя Узбекистана Абдураима Хамидова
Известный фермер, посвятивший всю свою жизнь и трудовую деятельность развитию сельского хозяйства, Герой Узбекистана Абдураим Хамидов скончался 10 декабря текущего года в возрасте 82 лет.
А.Хамидов родился 20 октября 1943 года в Туракурганском районе Наманганской области. Трудовую деятельность начал в 1960 году механизатором в колхозе «Узбекистан» своего района. В последующие годы работал подрядчиком в ширкатном хозяйстве. В 2007 году основал и на протяжении многих лет самоотверженно возглавлял фермерское хозяйство «Шаханд хумо куши».
За почти 60-летнюю деятельность Абдураим Хамидов проявил себя как истинный труженик, глубоко знающий земледелие, в совершенстве освоивший современные агротехнологии, создавший собственную школу в хлопководстве. Как преданный своему делу фермер, трудолюбивый, искренний и верный своему народу человек, он внес достойный вклад в проведение масштабных реформ в аграрной сфере страны и выведение фермерского движения на новый уровень развития.
Будучи депутатом Кенгаша народных депутатов Наманганской области, он активно участвовал в решении задач социально-экономического развития региона, повышении уровня жизни населения, воспитании молодежи в духе любви и преданности Родине.
Многолетний плодотворный труд Абдураима Хамидова был по достоинству отмечен государством. Ему было присвоено звание «Герой Узбекистана», он был награжден орденом «Меҳнат шуҳрати» и Почетной грамотой Республики Узбекистан.
Светлая память о видном представителе сельскохозяйственной отрасли страны, самоотверженном наставнике, искреннем и скромном человеке Абдураиме Хамидове навсегда сохранится в наших сердцах.