Prezident Shavkat Mirziyoyev Parij Olimpiadasida o‘z vazn toifalarida barcha raqiblarini mag‘lub etib, oltin medallarni qo‘lga kiritgan hamda ikki karra olimpiya chempioniga aylangan taekvondochimiz Ulug‘bek Rashitov va bokschimiz Hasanboy Do‘smatov bilan telefon orqali muloqot qildi.
Davlatimiz rahbari sportchilarni qizg‘in tabriklab, terma jamoamiz tomonidan bir kun ichida Olimpiadaning ikkita oltin medali qo‘lga kiritilgani O‘zbekiston sporti uchun tarixiy voqea bo‘lganini katta mamnuniyat bilan qayd etdi. Yigitlarimizning dadil va ishonchli chiqishlari, yuksak mahorati va mardligi chinakam qahramonlik namunasi bo‘lgani, Yangi O‘zbekistonning yoshlari nimalarga qodir ekanini ko‘rsatgani, xalqimizga ulkan kuch va g‘urur bag‘ishlaganini ta’kidladi. Murabbiylari, ota-onasi va yaqinlariga minnatdorlik bildirdi.
Ulug‘bek Rashitov va Hasanboy Do‘smatov alohida e’tibor va yuksak ishonch, sportchilarga barcha sharoitlar yaratilgani uchun davlatimiz rahbariga tashakkur izhor etib, g‘alabalarini Yangi O‘zbekistonga bag‘ishlashlarini aytdilar.

Президент поздравил победителей Парижской Олимпиады
Президент Шавкат Мирзиёев поговорил по телефону с таэквондистом Улугбеком Рашитовым и боксером Хасанбоем Дусматовым, завоевавшими золотые медали на Олимпийских играх в Париже, победив всех соперников в своих весовых категориях, и ставшими двукратными олимпийскими чемпионами.
Глава нашего государства горячо поздравил спортсменов и с большим удовлетворением отметил, что завоевание нашей сборной двух золотых олимпийских медалей за один день стало историческим событием для узбекского спорта. Президент подчеркнул, что смелые и уверенные выступления наших ребят, их высокое мастерство и мужество стали примером подлинного героизма, показали, на что способна молодежь Нового Узбекистана, придали огромную силу и чувство гордости нашему народу, выразил признательность их тренерам, родителям и близким.
Улугбек Рашитов и Хасанбой Дусматов искренне поблагодарили главу нашего государства за особое внимание и высокое доверие, все условия, созданные для спортсменов, и заявили, что посвящают свои победы Новому Узбекистану.