Butun musulmon ummatining muqaddas bayrami, xalqimizning ma’naviy hayotida muhim o‘rin tutgan, ezgulik, bag‘rikenglik, mehr-muruvvat va saxovat kabi boqiy umuminsoniy qadriyatlarni o‘zida mujassam etgan Qurbon hayiti – Iyd al-Adho munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomiga xorijiy davlatlar yetakchilari, nufuzli siyosat, jamoat va din arboblari, yetakchi xalqaro va mintaqaviy tashkilotlar rahbarlaridan tabriklar kelmoqda.
Qutlovlarda O‘zbekiston yetakchisi va ko‘p millatli xalqiga hurmat-ehtirom, tinchlik, farovonlik va ravnaq tilaklari izhor etilgan, mamlakatimiz bilan do‘stlik va ko‘p qirrali hamkorlikni bundan buyon ham rivojlantirish va mustahkamlashga intilish tasdiqlangan.
Qatar Davlati Amiri Tamim bin Hamad Ol Soniy;
Kuvayt Davlati Amiri Navaf al-Ahmad al-Jobir as-Saboh;
O‘mon Sultoni Haysam bin Toriq Al Said;
Suriya Arab Respublikasi Prezidenti Bashar Asad;
Kuvayt Davlati valiahdi Mishaal al-Ahmad al-Jobir as-Saboh;
Ta’lim, fan va madaniyat masalalari bo‘yicha Islom tashkiloti (ISESCO) bosh direktori Salim al-Malik;

В связи со священным для всего мусульманского мира праздником Курбан хайит – Ийд аль-Адха, имеющим важное значение в духовной жизни нашего народа, символизирующим такие непреходящие общечеловеческие ценности, как доброта, великодушие, милосердие и щедрость, на имя Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева поступают поздравительные послания от глав иностранных государств, авторитетных политических, общественных и религиозных деятелей зарубежных стран, руководителей ведущих международных и региональных организаций.
В своих посланиях они выражают искреннее уважение и добрые пожелания мира, благополучия и процветания лидеру и многонациональному народу Узбекистана, подтверждают приверженность и далее всемерно развивать и укреплять отношения дружбы и многопланового сотрудничества с нашей страной.
Генеральный директор Исламской организации по вопросам образования, науки и культуры (ISESCO) Салим Аль-Малик;
Председатель Управления мусульман Кавказа, сопредседатель Межрелигиозного совета СНГ Шейх-уль-ислам Аллахшукюр Паша-Заде.