Avval xabar berilganidek, Rossiya Federatsiyasi Hukumati Raisi Dmitriy Medvedev Hukumat rahbarlari darajasidagi Oʻzbekiston – Rossiya qoʻshma komissiyaning birinchi majlisida ishtirok etish uchun 29-30-may kunlari mamlakatimizda boʻldi.
Rossiya Federatsiyasi Hukumati Raisi boshchiligidagi delegatsiya Xorazm viloyatida boʻlib, Hukumat rahbarlari darajasidagi Oʻzbekiston – Rossiya qoʻshma komissiyaning birinchi majlisida qatnashdi.
Shuningdek, Dmitriy Medvedev Xiva shahrida boʻlib, shaharning diqqatga sazovor joylari, tarixiy obidalarni tomosha qildi.
Rossiya Federatsiyasi Hukumati Raisining mamlakatimizga tashrifi nihoyasiga yetdi.
Dmitriy Medvedevni Urganch xalqaro aeroportidan Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov kuzatib qoʻydi.

Визит Председателя Правительства Российской Федерации завершился
Как сообщалось ранее, Председатель Правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев находился 29-30 мая в нашей стране для участия в первом заседании узбекско-российской Совместной комиссии на уровне глав правительств.
Делегация во главе с Председателем Правительства Российской Федерации побывала в Хорезмской области, где приняла участие в первом заседании узбекско-российской Совместной комиссии на уровне глав правительств.
Кроме того, Дмитрий Медведев осмотрел достопримечательности, исторические памятники древней Хивы.
Визит Председателя Правительства Российской Федерации в нашу страну завершился.
Дмитрия Медведева в международном аэропорту Ургенча провожал Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов.