Respublika Gidrometeorologiya markazining xabar berishicha, 18 noyabr kuni Toshkentda havo o‘zgarib turadi, kunning ikkinchi yarmida yomg‘ir yog‘adi. Kechasi va ertalab tuman tushishi mumkin. G‘arbdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Shamolning tezligi sekundiga 12-15 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 2-4, kunduzi 12-14 daraja iliq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, ayrim joylarda biroz yomg‘ir yog‘ib, tuman tushishi mumkin. G‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ayrim joylarda shamolning tezligi sekundiga 15-20 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 0-5, kunduzi 8-13 daraja iliq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, ba’zi joylarda biroz yomg‘ir yog‘ib, tuman tushishi mumkin. G‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 15-20 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 5-10, kunduzi 12-17 daraja iliq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘adi. Joylarda tuman tushishi mumkin. G‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ayrim joylarda shamolning tezligi sekundiga 15-20 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 2-7, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yomg‘ir yog‘adi. Joylarda tuman tushishi mumkin. G‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 15-20 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 5-10, kunduzi 13-18 daraja iliq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Joylarda tuman tushishi mumkin. G‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ayrim joylarda shamolning tezligi sekundiga 15-20 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 2-7, kunduzi 8-13 daraja iliq bo‘ladi.
Respublikamizning tog‘li hududlarida havo o‘zgarib turadi, vaqti-vaqti bilan yog‘ingarchilik bo‘ladi (yomg‘ir, qor), ayrim joylarda kuchayishi mumkin. Joylarda tuman tushishi kutilmoqda. G‘arbdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ba’zi joylarda shamolning tezligi sekundiga 15-20 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 0-5 daraja sovuq, kunduzi 3-8 daraja iliq bo‘ladi.

По сообщениям Гидрометцентра республики, 18 ноября в Ташкенте переменная облачность, во второй половине дня дождь. Ночью и утром возможен туман. Ветер западный 5-10 м/с, возможно усиление до 12-15 м/с. Температура ночью 2-4 тепла, днем 12-14 тепла.
В Каракалпакстане и Хорезмской области переменная облачность, местами небольшой дождь. Местами туман. Ветер западный 7-12 м/с, местами усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 0-5 тепла, днем 8-13 тепла.
В Бухарской и Навоийской областях переменная облачность, местами небольшой дождь. Местами туман. Ветер западный 7-12 м/с, местами усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 5-10 тепла, днем 12-17 тепла.
В  Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях переменная облачность, дождь. Местами туман. Ветер западный 7-12 м/с, местами усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 2-7 тепла,  днем 10-15 тепла.
В   Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях переменная облачность, дождь. Местами туман. Ветер западный 7-12 м/с, местами усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 5-10 тепла, днем 13-18 тепла.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях переменная облачность, без осадков. Местами возможен туман. Ветер западный 7-12 м/с, местами усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 2-7 тепла, днем 8-13 тепла.
В предгорных и горных районах республики переменная облачность, временами осадки (дождь, снег), местами возможны сильные. Местами туман. Ветер западный 7-12 м/с, местами усиление до 15-20 м/с. Температура ночью 0-5 мороза, днем 3-8 тепла.