Tavallud topgan kunim munosabati bilan chin yurakdan o‘zlarining samimiy tabrik va qutlovlarini yo‘llab, ezgu tilaklarini bildirgan davlat va hukumat boshliqlariga, chet ellik siyosat va jamoat arboblari, xalqaro tashkilotlar rahbarlariga, ishbilarmon doiralar vakillariga, yurtimizdagi mahallalar va mehnat jamoalariga, turli kasb egalari bo‘lgan barcha vatandoshlarimizga chuqur minnatdorligimni izhor etaman.
Ko‘pmillatli xalqimiz va davlatimizga yuksak hurmat va ehtirom ifodasi bo‘lgan ushbu tabrik va tilaklar men uchun g‘oyat qadrli bo‘lib, ularni Yangi O‘zbekistonni barpo etish yo‘lidagi keng ko‘lamli demokratik islohotlarimiz hamda mamlakatimizning dunyo miqyosida ortib borayotgan obro‘-e’tibori va nufuzining yana bir e’tirofi sifatida qabul qilaman.
Mana shu quvonchli ayyomda “Inson qadri uchun” degan ezgu tamoyil asosida Taraqqiyot strategiyasini amalga oshirishda hal qiluvchi kuch bo‘lgan mehnatkash va bag‘rikeng, ko‘pmillatli xalqimizga o‘zimning yuksak farzandlik mehrim va ehtiromimni bildirishdan behad mamnunman.
Ishonchim komilki, el-yurtimizning kuch-g‘ayrati va bunyodkorlik salohiyati bilan qonun va adolat barcha sohalarda ustuvor bo‘ladigan xalqparvar davlat va jamiyat qurish bo‘yicha o‘z oldimizga qo‘ygan yuksak maqsadlarga albatta yetamiz.

Выражаю искреннюю благодарность главам зарубежных государств и правительств, иностранным политическим и общественным деятелям, руководителям международных организаций, представителям деловых кругов, махаллям и трудовым коллективам нашей страны, всем соотечественникам за сердечные поздравления и искренние пожелания, направленные в связи с днем моего рождения.
Эти поздравления и пожелания, являющиеся выражением высокого уважения к нашему многонациональному народу и государству, имеют для меня большое значение, я воспринимаю их как еще одно проявление признания наших широкомасштабных демократических реформ по построению Нового Узбекистана, растущего международного авторитета страны.
В этот день мне доставляет особое удовольствие выразить мою огромную сыновнюю любовь и уважение нашему трудолюбивому и великодушному многонациональному народу, который является решающей силой в осуществлении Стратегии развития, основанной на благородном принципе “Во имя чести и достоинства человека”.
Уверен, что благодаря силе, энергии и мощному созидательному потенциалу нашего народа мы обязательно достигнем поставленных перед собой высоких целей построения истинно народного государства и общества, во всех сферах жизни которого будут верховенствовать закон и справедливость.