25 aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev “INNOPROM. Markaziy Osiyo” xalqaro sanoat ko‘rgazmasida ishtirok etish uchun Rossiya delegatsiyasi boshchiligida mamlakatimizda bo‘lib turgan Rossiya Federatsiyasi sanoat va savdo vaziri Denis Manturovni qabul qildi.
Oliy darajadagi kelishuvlarni amalga oshirish doirasida O‘zbekiston-Rossiya amaliy hamkorligini yanada kengaytirish masalalari ko‘rib chiqildi.
O‘zaro tovar ayirboshlash hajmini oshirish, investitsiya dasturlarini amalga oshirish va yangi mahalliylashtirish loyihalarini ilgari surish, ikki mamlakat hududlari kooperatsiyasi uchrashuvning asosiy mavzusi bo‘ldi.
Mashinasozlik, metallurgiya, qishloq xo‘jaligi, yengil sanoat, kimyo va farmatsevtika tarmoqlarida qo‘shma loyihalarni amalga oshirishga alohida e’tibor qaratildi.
Shu munosabat bilan shu kunlarda Toshkent shahrida o‘tayotgan sanoat ko‘rgazmasi doirasidagi ishbilarmonlik tadbirlarining samarali natijalari mamnuniyat bilan qayd etildi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 25 апреля принял министра промышленности и торговли Российской Федерации Дениса Мантурова, находящегося в нашей стране во главе российской делегации для участия в Международной промышленной выставке «ИННОПРОМ. Центральная Азия».
Были рассмотрены вопросы дальнейшего расширения узбекско-российского практического сотрудничества в контексте реализации договоренностей на высшем уровне.
В фокусе – увеличение объемов взаимного товарооборота, реализация инвестиционных программ и продвижение новых проектов локализации, кооперация регионов двух стран.
Особое внимание уделено осуществлению совместных проектов в области машиностроения, металлургии, сельском хозяйстве, лёгкой промышленности, химической и фармацевтической отраслях.
В этой связи с удовлетворением отмечены плодотворные результаты деловых мероприятий в рамках промышленной выставки, проходящей в эти дни в городе Ташкенте.