Президент Бухорога жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ҳудудларни комплекс ривожлантириш бўйича амалга оширилаётган ишлар билан танишиш, истиқболли лойиҳаларни белгилаш мақсадида бугун Бухоро вилоятига жўнаб кетди.
Бухоро мамлакатимиз вилоятлари ичида ҳудудининг катталиги жиҳатидан Навоийдан кейин иккинчи ўринда туради. Қулай географик ҳудудда жойлашгани, тарихий обидалар, табиий ресурсларга бойлиги, қишлоқ хўжалиги соҳасида тўпланган тажриба сабаб вилоятда туризм, саноат, логистика, агросаноат соҳалари изчил ривожланмоқда.
743b4546-9234-e8c2-fe3c-875ef3ef39e1.jpg
Президентимиз 2018 йил 16-17 февраль кунлари Бухоро вилоятига ташрифи чоғида ҳудуднинг замонавий қиёфасини яратиш, саноатнинг ишлаб чиқариш ва қайта ишлаш, транспорт-логистика, хизмат кўрсатиш, қишлоқ хўжалиги, таълим, сайёҳлик салоҳиятини янада ошириш бўйича соҳа мутасаддиларига топшириқлар берганди.
Давлатимиз раҳбари бу галги ташриф чоғида ушбу топшириқлар ижроси, шунингдек, вилоятни ижтимоий-иқтисодий ривожлантиришга доир инвестиция лойиҳалари билан танишиши режалаштирилган.

По своей территории Бухарская область занимает второе место среди регионов страны после Навоийской области. Благодаря удобному географическому расположению, историческим памятникам, богатым природным ресурсам, передовому опыту в сфере сельского хозяйства в области последовательно развиваются туризм, индустрия, логистика и агропромышленность.
В ходе своей предыдущей поездки в Бухарскую область 16-17 февраля 2018 года Президент страны дал уполномоченным лицам поручения по созданию современного облика региона, дальнейшему развитию сфер производства и переработки продукции, транспорта и логистики, сервиса и услуг, сельского хозяйства, образования, а также повышению туристского потенциала.
В ходе нынешней поездки планируется ознакомление с ходом реализации этих поручений, инвестиционными проектами социально-экономического развития области.