Мамлакатимиз мустақиллигининг 26 йиллиги муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев номига хорижий давлатлар ва ҳукуматлар, нуфузли халқаро ташкилотлар раҳбарларидан самимий қутловлар келиши давом этмоқда. Уларда давлатимиз раҳбарига бахт-саодат, омонлик ва муваффақиятлар, Ўзбекистон халқига тинчлик-осойишталик, равнақ ҳамда фаровонлик тилаб, чин дилдан эзгу истаклар изҳор этилган.
Сизни ва Сизнинг тимсолингизда қардош ўзбек халқини Ўзбекистон Республикаси Мустақиллик куни муносабати билан Туркманистон халқи, ҳукумати ва шахсан ўз номимдан самимий табриклайман ва эзгу тилакларимни йўллайман.
Туркманистон билан Ўзбекистон ўртасидаги барча йўналишлар, жумладан, сиёсий, савдо-иқтисодий, ижтимоий, маданий-гуманитар ва бошқа соҳалардаги муносабатлар юқори даражада эканини ва бу алоқалар изчил ривожланиб, янада мустаҳкамланиб бораётганини мамнуният билан таъкидлайман. Мамлакатларимизнинг давлатлараро мулоқотни янада кенгайтиришга бўлган қатъий ёндашуви халқларимиз манфаатига мосдир.
Муҳтарам Шавкат Миромонович, ушбу қулай фурсатдан фойдаланиб, Сизга мустаҳкам соғлиқ, бахт-саодат, муваффақиятлар, қардош Ўзбекистон Республикаси халқига тинчлик ва янада фаровонлик тилайман.
Самимий ҳурмат билан,
Шунингдек, қуйидагилар ўз табрикларини йўллаган:
Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Халифа бин Зоид Ол Наҳаён
Бирлашган Араб Амирликлари Вице-президенти, Бош вазири, Дубай Амирлиги ҳокими Муҳаммад бин Рошид Ол Мактум
Бирлашган Араб Амирликлари Қуролли кучлари Бош қўмондони ўринбосари, Абу Даби Амирлиги валиаҳди Муҳаммад бин Зоид Ол Наҳаён

По случаю 26-й годовщины независимости нашего государства на имя Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева от глав государств и правительств зарубежных стран, руководителей авторитетных международных организаций поступают искренние поздравления с наилучшими пожеланиями мира, счастья, дальнейшего процветания и благополучия нашему народу и Президенту Узбекистана.
От имени народа и правительства Туркменистана, а также от себя лично имею честь направить Вам и в Вашем лице всему братскому народу вашей страны искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю Дня независимости Республики Узбекистан.
Отрадно отметить существующий высокий уровень отношений между Туркменистаном и Узбекистаном, которые постоянно развиваются и крепнут по различным направлениям, включая политическую, торгово-экономическую, социальную, культурно-гуманитарную и другие сферы. Неизменная приверженность наших стран к дальнейшему расширению межгосударственного диалога отвечает интересам двух народов.
Уважаемый Шавкат Миромонович, пользуясь этой приятной возможностью, искренне желаю Вам крепкого здоровья, личного счастья и благополучия, а братскому народу Республики Узбекистан — мира, дальнейшего прогресса и процветания.
С глубоким уважением
Президент Объединенных Арабских Эмиратов Халифа бин Заид Ал Нахайян
Вице-президент ОАЭ, Премьер-министр, правитель эмирата Дубай Мухаммад бин Рашид Ал Мактум
Заместитель Главнокомандующего Вооруженными силами ОАЭ, наследный принц эмирата Абу Даби Мухаммад бин Заид Ал Нахайян