Президент Хитой Халқ Республикаси Давлат кенгаши Бош вазири Ли Кэцянни ушбу лавозимга қайта сайлангани билан табриклади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев  Хитой Халқ Республикаси Давлат кенгаши Бош вазири Ли Кэцянни ушбу лавозимга қайта сайлангани билан табриклади. Бу ҳақда Ўзбекистон Республикаси Президенти Матбуот хизмати хабар қилди.
Давлатимиз раҳбарининг қутловида ХХР Давлат кенгаши Бош вазирининг мамлакатларимиз ўртасидаги ўзаро манфаатли кўп қиррали ҳамкорликни дўстлик ва ҳар томонлама стратегик шериклик асосида кенгайтириш ва чуқурлаштиришдаги шахсий иштироки алоҳида қайд этилган.

Президент поздравил Премьера Государственного совета КНР Ли Кэцяна по случаю его переизбрания на этот пост
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил Премьера Государственного совета Китайской Народной Республики Ли Кэцяна по случаю его переизбрания на этот пост. Об этом сообщила Пресс-служба Президента Республики Узбекистан.
Отмечена личная роль Премьера Госсовета КНР в расширении и углублении взаимовыгодного многопланового сотрудничества между двумя странами на основе принципов дружбы и всестороннего стратегического партнерства.