Afg‘oniston delegatsiyasi O‘zbekistonda ishlab chiqarilayotgan sanoat mahsulotlari bilan tanishdi
Afg‘oniston Islom Respublikasi Prezidenti Muhammad Ashraf G‘ani O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida Toshkent qishloq xo‘jaligi texnikasi zavodiga tashrif buyurdi.
Afg‘oniston delegatsiyasi mamlakatimizda ishlab chiqarilayotgan yengil va yuk mashinalari, qishloq xo‘jaligi texnikalari, maishiy uskunalar va boshqa sanoat mahsulotlari bilan tanishdi.
Tadbirda samimiy do‘stlik munosabatlarining ifodasi sifatida O‘zbekistonda ishlab chiqarilgan 25 dona “Isuzu” rusumli avtobus va “New Holland” markali 3 ta traktor O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti nomidan birodar Afg‘onistonga hadya etilgani e’lon qilindi.

Делегация Афганистана ознакомились с промышленной продукцией Узбекистана
Президент Исламской Республики Афганистан Мохаммад Ашраф Гани в сопровождении Премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова посетил Ташкентский завод сельскохозяйственной техники.
Делегация Афганистана осмотрела производимые в нашей стране легковые и грузовые автомобили, сельскохозяйственную, бытовую технику и другие промышленные товары.
На мероприятии было сообщено, что в знак искренней дружбы между нашими странами от имени Президента Республики Узбекистан Афганистану переданы в дар 25 автобусов марки «Isuzu» и 3 современных трактора марки “New Holland”, произведенных в Узбекистане.