Mamlakatimizda rasmiy tashrif bilan bo‘lib turgan Afg‘oniston Respublikasi Prezidenti Muhammad Ashraf G‘ani 5 dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov hamrohligida Mustaqillik maydoniga tashrif buyurdi.
Oliy martabali mehmon hurriyatimiz, porloq istiqbolimiz va ezgu niyatlarimiz ramzi bo‘lgan Mustaqillik va ezgulik monumenti poyiga gul qo‘ydi.
Afg‘oniston Prezidenti Mustaqillik maydoni O‘zbekistonning tinchliksevar siyosati, xalqimizning bunyodkorlik va farovonlik yo‘lidagi ezgu intilishlarini aks ettiruvchi noyob majmua ekanini ta’kidladi. Maydonning o‘ziga xos manzarasi, chuqur mazmun-mohiyatiga yuqori baho berdi.

Находящийся в нашей стране с официальным визитом Президент Исламской Республики Афганистан Мохаммад Ашраф Гани 5 декабря в сопровождении Премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова посетил площадь Мустакиллик.
Высокий гость возложил цветы к монументу Независимости и гуманизма, являющемуся символом свободы, светлого будущего и благородных устремлений нашего народа.
Президент Афганистана отметил, что площадь Мустакиллик является уникальным комплексом, олицетворяющим миролюбивую политику Узбекистана, стремление народа нашей страны к созиданию и благополучию, дал высокую оценку своеобразию и глубокому смыслу облика площади.