Germaniya Prezidenti Xorazmga joʻnab ketdi
Avval xabar qilinganidek, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Germaniya Federativ Respublikasi Federal Prezidenti Frank-Valter Shtaynmayer rasmiy tashrif bilan mamlakatimizda boʻlib turibdi.
Oliy darajadagi tashrif dasturida koʻzda tutilganidek, 29-may kuni Federal Prezident Xorazm viloyatiga joʻnab ketdi.
Frank-Valter Shtaynmayer Urganch davlat universiteti professor-oʻqituvchilari va talabalari bilan uchrashadi hamda Xiva shahrining tarixiy va meʼmoriy obidalari bilan tanishadi.

Президент Германии отбыл в Хорезм
Как сообщалось ранее, в нашей стране с официальным визитом пребывает Президент Федеративной Республики Германия Франк-Вальтер Штайнмайер, приехавший по приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева.
Как предусмотрено в программе официального визита, 29 мая Федеральный Президент отбыл в Хорезмскую область.
Франк-Вальтер Штайнмайер встретится с профессорами-преподавателями и студентами Ургенчского государственного университета, ознакомится с историческими и архитектурными памятниками города Хива.